Ahmet Kural ceza aldı, Sıla ’dan ilk açıklama: Susmak iyi bir fikir değil

Ahmet Kural ceza aldı, Sıla ’dan ilk açıklama: Susmak iyi bir fikir değil

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Sıla ve Ahmet Kaide aralarında geçen kuvvet olayı bugün tarafların da katıldığı mahkemede karara bağlandı. Yılın davasında Ahmet Kural ’a canice geldi. Ahmet Kaide ’a verilen ceza kesinleştikten sonradan daha önce aldığı 10 aylık hapis cezasının uygulanması gündeme geldi.

Kanal D ekranında yayınlanan 2. Sayfa programında Sıla ’nın avukatı ve şarkıcının açıklamaları canlı yayında verildi. Sıla, yargının adil olduğunu düşündüğünü belirtti.

Ahmet Kaide ’a üç ayrı suçtan nedeniyle 16 ay 20 gün hapis cezası verildi. Bu şart üstüne izah etme yapan şarkıcı Sıla, karardan ötürü mutlu olduğunu ve adaletin kendisine güven verdiğini söyledi. İşte detaylarıyla Sıla ve avukatından gelen birincil yorumlama…

2. Sayfa programında Sıla şu açıklamayı yaptı:

“Mutluyum, adalete teşekkür ediyorum. Tecelli etmiş olmsaı benim için ve bu pozisyona düşmüş, düşebilecek bütün kadınlar için güven verici. Çok güç ve travmatik bir dönemdi benim için. Bunun iddia olduğu söylendi, türlü iftiralara uğradım. Dünya değin manipülasyon yapıldı.Bunların karşısında ne kadar da kuvvetli olsanız. Ne kadar idareli özgürlüğünüz elinizde de olsa, mesleğiniz altın bilezik gibi bileğinizde dursa da, çok basit değil sağlam kalmak. Fakat gerçekten bugün yargı beni yüreklendirdi. Susmak iyi bir fikir yok. Herkese azıcık gözü kara olmayı, azıcık iyi kalpli olmayı salık veriyorum.”

Duruşma sonrası konuşan Sıla ’nın avukatı şu ifadeleri kullandı:

“Karar sonrası tanımlama yapan Sıla Gençoğlu ’nun avukatı menfur bir hadise yaşandı. Hukuk yollarına başvurduk. Kaide hakkında şikayetçi olduk. Bugün adalet son noktayı koydu. Kural ’ın bilerek yaralama, hakaret ve tehdit suçundan mahkum etti. Sanığa 16 ay 20 gün cinayet verdi. Bu hapis cezasının ertelenmesine karar verdi. Uyuşturucudan almış olduğu 10 aylık hapis cezası da uygulanacak. Bu süreçte kavrama operasyonları ve manipülasyonlar yapıldı. Bir haber bültenine video sunuldu. Adli Tıp Kurumu raporu var dendi. Parayla alınan özel bir rapordu. Adli Tıp Kurumu başkanı bile resmi bir yorumlama yaptı. Bir Takım basın kuruluşları bu manipülasyonlara alet oldular. Mahkeme karar verdiği için Sıla hanım konuşacak. Adaletli yargılamayı engellemeye çalıştılar lakin Ulu Türk adaleti tecelli etti”