Ahmet Kural ’ın avukatından şaşırtan açıklama!

Ahmet Kural ’ın avukatından şaşırtan açıklama!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Uzun süredir gündemde olan Sıla ve Ahmet Kural davasında görülen 2. duruşmada Kural için şok bir hapis kararı çıkmıştı.

Ünlü oyuncu Ahmet Kaide ’ın avukatı Sibel Okumuş, davanın anında ardındaki Magazin Noteri Programı ’nın canlı yayınına bağlanarak açıklamalarda bulundu. Ahmet Kural ’a yargısız infaz yapıldığını söyleyen Okumuş “Bu bir cinayet yargılamasıdır. Suç Oluşturan yargılamasında kararsızlık ve çelişki var ise mahkemenin olayı aydınlatmadan hiçbir şekilde karar verilmemesi gerekiyor. Biz bugün tanıklarımızı getirdik ve mahkeme tanıkların anlattıklarını reddetti. Alınan darp raporunun tıbben geçersiz olduğunu kanıtlayan bilimsel bir raporumuz vardı ve mahkeme tarafından dinlenmedi.

Ayrıca diğer zinde delillerimiz vardı ama mahkeme bu delilleri de kabul etmedi. Besbelli kanlı bir gömlek vardı lakin Sıla hanım kanlı gömleğin içerisinden çıkacak diğer bir maddenin ortaya çıkmasından korktuğu için incelenmesini istemedi. Ahmet Kaide mahkemede Sıla hanımın içki dışarıda uyuşturucu madde kullandığını söyledi ve test istedi. Ayrıca kendisine hem de Sıla ’ya uyuşturucu testi yapılmasını istedi ama mahkeme bu talebi de reddetti. Mahkeme kafasına koymuş, kararı belliydi bu nedenle savunma hakkımız kullanılmadı. tek yanlı beyan ile karar verildi. Biz üstteki mahkemede bu kararın bozulacağını düşünüyoruz. Ahmet Kaide cezaevine girmeyecektir. Hakkında ayrı ayrı beş adet cinayet verildi ve bu cezalar ertelendi.” diyerek konuyu değerlendirdi.

SILA FIZIKI VE PSİKOLOJİK ŞİDDETİ SEVER

Duruşma çıkışı Ahmet Kaide ’ın ‘ ’Sıla somut ve psikolojik şiddeti sever ’ ’ açıklaması sorulan avukat Sibel Okumuş “İki kişinin yaşadığı bir ilişkiyi ben bilemem. Demek fakat yaşadığı bir şey var onu söylemek istemiyor, ben de dolayısıyla bana söyleme dediği için söylemeyeceğim ama Ahmet Kaide, Sıla ’nın maddesel ve psikolojik şiddeti sevdiğini söyledi. Sıla fiziki şiddeti seviyor derken belki de başkalarına baskı uygulamayı seviyordur bir şey söyleyemem” diyerek, akılları karıştıran bir izah etme yaptı.