Aldatıldığını Demet Şener ’in ruhu bile duymadı

Aldatıldığını Demet Şener ’in ruhu bile duymadı

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

İbrahim Kutluay ’dan boşanma sürecinden olan Demet Şener yaşadığı sancılı süreci anlattı. Posta gazetesine konuşan Demet Şener, şu sıralarda en rahatsız olduğu sorunun; ‘Ruhun bile mi duymadı? ’ olduğunu söyledi.

Nasıl bir yaz geçirdiniz?

Daha fazla kızım İrem ’in turnuvalarıyla uğraştım. Ayrıca okulun ayrıca de kulübün tenis takımında. bir kere çocuklarla bir kere de çocuksuz iki kısa tatil yaptım. Uzun tatilleri sevmiyorum. İstanbul ’daki hareketli hayatımı daha fazla seviyorum.

RUHUM BİLE DUYMADI

Kendinizi geri çekmek sizin tercihiniz miydi?

Biraz mecburiyetten oldu. İbrahim ’le ilişkimiz başladığında o Yunanistan ’da oynuyordu. Ben buraya gidip varmak yerine oradaki hayata adapte olmaya çalıştım. Türkiye ’de olsaydık kendimi bu değin geri plana çekmeyecektim. Fakat çocuklarımla birebir ilgilenmek istedim.

Nasıl bir annesiniz?

Kurallarım var. Lakin sevgimi de ölümsüz veririm. İnsanlara saygılı, değer yargıları olan, mütevazı çocuklar olsunlar istedim. Şükür ama öyle oldular.

Tevazu göstermeyeceğiniz bir konu var mı?

Anneliğim konusunda alçakgönüllü göstermem. Kimse anneliğimi ve zamanındaki benzeşen durumumu eleştiremez. Dört dize yaptım her şeyi. Her anne kendine kadar en iyidir. Lakin ben, benim konumumdaki bir insan olarak varımı yoğumu aileme verdim. Ne meslek hayatı, ne davetler, ne de diğer şey. Varsa yahut konut ve çocuklar…

HAYATIMDA BOMBA PATLADI

“Keşke” diyor musunuz?

Hayır! Pırıl pırıl çocuklarım var. Fakat boşanmamız çekişmeli geçiyor. Engebeli bir işlem ve buna karşın çocuklarımın ruh haliyle kibir duyuyorum. Natürel fakat büyük facia yaşadım. Beklemediğim insandan hiç beklemediğim şeylerle karşılaştım. Bunu asla adalet etmedim!

Duygusal durumunuz nasıl şu lahza?

Hayatımda bomba patladı. Nasıl olabilirim ki? Ekim başında davayı açalı bir yıl olacak. Kimsenin varsayım edemeyeceği kadar kuvvet şeyler yaşadım, yaşıyorum.

Öğrenir öğrenmez davayı açtınız mı?

Evet, hiç beklemedim.

Hiç mi kulağınıza gelmemişti aldatıldığınıza dair dedikodular?

Bir iki kez geldi lakin hiç beklemiyordum. Şu sıra hayatımda en rahatsız olduğum soru şu: “Hiç mi ruhun duymadı?” Evet, duymadı! Bizler meşhur insanlarız. Her dedikoduya kulak asamam. Beni evimin içi ilgilendirir. Evimin içinde de fazla mutlu bir aile ve karı-koca ilişkimiz vardı. Nasıl varsayım edebilirsin oysa! Hangi bayan tahmin edebilir? Varsayım etsem bu dek şok geçirmezdim.

Gerçekten çok da aşık görünüyordunuz…

Aşık görünmüyordum, aşıktım! O da bana fazla aşıktı. 16 yıllık bir beraberlikten bahsediyoruz. Karşılığını bulmasa bunca sene geçer miydi?

Bir kısmet daha vermeyi düşündünüz mü?

Ne şansı vereceğim? Bir hemen olan hata yok ki. Uzun süreli diğer bir ilişki söz konusuymuş.

İbrahim Bey ’in geri dönmek için çok çabaladığı yazıldı…

Çok geç ne yazık ki!.. Natürel ancak ufak tefek fikir ayrılıklarımız vardı. Lakin katiyen geçimsizliğimiz olmadı! O yüzden hayatımın şokunu yaşadım.

PSİKOLOJİK YARDIM ALIYORUM

Çocuklar nasıl karşıladı?

Onlar da şok geçirdi. “Ne oldu, niye birdenbire bire ayrılıyorlar?” dediler. Evde büyük bir anlaşmazlık olsa, “Boşanmak çocuklar için şanslı olabilir” diyebilirdik. Ama bizim ailemiz için bu geçerli değildi. Çocukların da hayatında bomba patladı.

Psikolojik takviye aldılar mı?

Hayır. Her şeyleriyle ben gayet hoş ilgilendim. en az zararla atlatmaları için elimden geleni yapıyorum. Birlikte atlatacağız.

Siz yardıma gereklilik duydunuz mu?

Duydum tabii. Ara ara gidiyorum. Kolay bir işlem değil. Lakin ağlak bir kadın değilim. Kendime acımam. Kendimde asla eksiklik görmem. Aldatılmak karşı tarafın karakteriyle ilgilidir. Benim bu aşamada İbrahim ’den tek beklentim, bu evliliği güzellikle ve anlaşmalı olarak bitirmesi olurdu. Her şeyin bu değin ayyuka çıkması yaralıyor.

İlk öğrendiğinizde tepkiniz ne olmuştu?

“Değil canım, daha neler!” dedim. İnanamadım. Sonuçta evinde mutlusun, gözünün içine bakan bir karın, iki inanılmaz çocuğun var. Bir erkek daha ne ister? Vıdı vıdı yapma huyum yoktur. Izdivaç hayatımda bir kere kocamın telefonunu karıştırmışlığım yoktur. Ama bunlar yetmiyormuş demek.

HER ŞEYİ ANLATMAZSAM HASTA OLURUM

Hâlâ aşık mısınız?

Hayır. Çok emin ve net bir şekilde söylüyorum oysa hayır! Güvenin bittiği yerde ne aşkım ne de sevgim kalır. Hepsi bitti! İbrahim ’den sadece bu sancılı süreci uzatmamasını beklerdim. Elimde dosyalar, mahkeme kapılarında ne işim var? Bunlara lüzum var mıydı? İnsan şapkasını önüne koyup bir düşünür.

Nasıl bu kadar enerjik durabiliyorsunuz?

Güçlüyüm çünkü. Ağır şeyler yaşadım. Yerlerde sürünerek ağladığım günler oldu. Lakin kalkıp, gözyaşlarımı silip çocuklarımı antrenmanlarına götürüyordum. Kesin kararımı vermiş değilim fakat bu işlem bittikten daha sonra neler yaşadığımı tüm açıklığıyla izah etmek istiyorum. Çünkü içimde kalırsa bu beni hasta edebilir, biliyorum. Posta