Alina Boz ile Hakan Kurtaş ’ın sinema buluşması

Alina Boz ile Hakan Kurtaş ’ın sinema buluşması

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Kışla her yerde yapı edildi
‘Bölük ’ filmi için beş yıl önce terk edilmiş bir kışla dev prodüksiyonla her yerde yapı edildi. Yapım aşamasında 600 metrekare cam, 20 metreküp kereste ve 15 ton demir kullanıldı

Kaan Yıldırım, Hakan Kurtaş ve Alina Boz ’un başrolünü paylaştığı, ‘Bölük ’ filmi için beş sene önce terk edilmiş bir kışla bitmiş inşa edildi. Haftalarca yapılan çalışmada, kapı kollarından pencere camlarına kadar bütün eksikler 1,5 ay gibi kısa bir zaman içinde özenle tedarik edildi. 400 dönümlük arazi karış karış bitmiş düzenlenerek yaşanılır hale getirildi. Restorasyon süresince sanat ekibine, marangozdan demirciye değin toplamda 51 birey eşlik etti. Kışla yapım aşamasında 600 metrekare sırça, 20 metreküp kereste ve çeşitli boylarda 15 ton demir kullanıldı. Elektrik ve tesisat tekrardan yapıldı. Arazi zeminine 50 metreküp beton ve dört TIR dolusu mıcır döküldü. Koğuş, er gazinosu, yemekhane gibi çekim alanlarında ve dış cephelerde kullanılmak üzere bin 500 kilo boya kullanıldı.

İlk kere askeriye filmi

Fenomen olan, ‘İncir Reçeli ’ aşk filmleri serisinin yönetmeni Aytaç Ağırlar da birincil defa bir askeriye filmi için yönetmen koltuğuna oturdu. 20 Ekim ’de vizyona girecek olan proje, yüreklerindeki aşkla birlikte Vatan sevdasıyla kışlaya koşan bir grup askerin hikayesini anlatıyor. Set arasında da askeri eğitim disipliniyle idman yapan oyuncular, vatan borcu için bir araya gelmiş gençlerle oynamanın neşelendirici olduğun söyledi.