Alişan, Cumhurbaşkanı ’na verdiği sözü tuttu

Alişan, Cumhurbaşkanı ’na verdiği sözü tuttu

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Alişan: Cumhurbaşkanı Erdoğan ’a verdiğim sözü tuttum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’a verdiği ‘6 ay içinde evlenme ’ sözünün süresi dolan Alişan, hayatında özel biri olduğunu açıkladı. “İnşallah mutlu sona ulaşırım” diyen meşhur türkücü, “Senelerdir düğünlerde taktığım altınları geri bekliyorum” dedi.

Alişan, bugünlerde ayrıca ‘Uslu Dururum ’ adlı yeni single ’ının, hem de hayatında ilk olarak tek başına eve çıkmanın heyecanını yaşıyor. 40 yaşına dek ailesiyle yaşamış ünlü türkücü, “Dağınık bir adam olduğum için yalnız yaşamaya cesaret edemiyordum” dedi. Geçtiğimiz Ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’a ‘6 ay içinde evlenme ’ sözü veren Alişan, hayatında özel birisi olduğunu ilk kez açıkladı. İşte ünlü şarkıcının Günaydın ’a anlattıkları…

Kendi evinize taşındınız. Nasıl gidiyor, mutlu musunuz?
Güzel bir şeymiş, mutluyum fakat 40 yaşından sonradan ayrı bir eve çıkmak güç oldu natürel. Bu yaşıma kadar yapmam gereken bir şeymiş. Gerçekten daha önce de yalnız yaşamak istedim lakin bir türlü yiğitlik edemedim. Düzensiz bir adamım, plansız biriyim. O yüzden anne evinde yaşamak benim için büyük konfordu. Kıyafetlerim, yemeğim, her şeyim düşünülüp hazırlanıyordu. Senelerdir o kadar çok alışmışım ancak bu düzene… Daima ‘Askerden daha sonra çıkarım ’ diye düşündüm, kısmet bugüneymiş.

Yalnız yaşamak hayatınızda neleri değiştirdi peki?
kimsesiz ve özgürlük elde etmek hoş. Gece saat 01.00-02.00 ’de eve gitmek, arkadaşlarımın bana gelmesi, gece telefon çaldığında kısık sesle konuşmamak güzel… Ama sürekli yalnız yaşamak fazla da hoş bir şey yok. İnşallah artık yalnız yaşamaktan kurtulurum.

“İLİŞKİMİZ ÇOK GÜZEL GİDİYOR”

Ev işi yapıyor musunuz?
İki günde bir eve gelen bir abla var, evi temizliyor. Anne evinde düzene alıştığım için, kendi evimde mutfağı girift göremezsiniz. Yemek yedikten sonra anında tabakları yıkayıp kaldırırım. Bulaşık makinesini açmayı yeni öğrendim. Ama bulaşık makinesini çalıştıracak değin bulaşığım olmuyor. Ütü falan hayatta yapamam ama evimi daima pak ve uyumlu tutarım.

Ece Erken ve Esra Erol ’un sizi evlendireceği söyleniyor. Nedir bu işin aslı?
Ece ’nin oğlunun doğum gününde gündeme gelen bir konuydu. Orada konuşuldu.Görüştüğüm biri var lakin acilen ismini söyleyemem. İlişkimiz fazla hoş bir şekilde devam ediyor. Aynı şekilde giderse, en kısa zamanda mutluluğumu paylaşacağım inşallah.

Sevgiliniz meşhur birisi mi?
Şayet tanırsınız; cümbür cemaat tanımıyordur ama tanıyanlar vardır. Biz birbirimizi yeni yeni tanıyoruz ve her şey fazla güzel gidiyor.
Bu evreyi geçersek, en çok istediğim şey evlenmek… Mutlu sona ulaşacağım inşallah.

O süre Cumhurbaşkanı Erdoğan ’a verdiğiniz sözü tutuyorsunuz…
Verdiğim sözün tarihi nisan ayında doluyordu. Evlenmesem de, verdiğim sözü tuttum ve birini buldum. Benzeri yarıya sözümü tutmuş oldum. Cumhurbaşkanımız ’ın düğünüme gelmesini çok isterim. En büyük hayalim bu. Kendisi bana laf vermişti; inşallah yerinde olursa düğünüme gelecek. dahası İbrahim Tatlıses ’in düğünümde şarkı söylemesini hayal ediyorum çünkü kendisi benim idolüm.

Nasıl bir düğün düş ediyorsunuz peki?
Kendim için düş ettiğim düğünü kardeşime yaptım. İbrahim Abi nikah şahidi oldu ve şarkılar söyledi. Gece geç saatlere değin eğlenmiştik. Bu dek yıldır gittiğim düğünlerde, doğum günlerinde, sünnetlerde taktığım altınların misli olarak geri gelmesini hayal ediyorum. (Gülüyor) Yaptığım yatırımların bana geri dönmesini istiyorum.

Alişan, yeni single ’ı ‘Uslu Dururum ’ için şöyle diyor:
“Şarkımın izlenme sayısı 1 milyonu geçti. Çok güzel gidiyor her şey. Bundan sonra bir single daha çıkarıp arkasından Ekim ’de albüm yapmayı planlıyorum.”

“BİRBİRİMİZİ GÜLDÜREBİLMELİYİZ”

Çok mutlu görünüyorsunuz. aşk size iyi gelmiş anlaşılan…
Senelerdir nasıl bir kızla evlenmek istediğimi söyledim. Aradığım şey güzellik değil. Evleneceğim kızla sohbet ederken sıkılmamam lüzumlu. Telefonla konuşurken sıkılmamalıyım. Birbirimizi güldürmemiz lüzumlu. Natürel oysa eline yüzüne bakılır da olmalı.

Anneniz ve babanız ilişkiniz için ne diyor?
Onların da haberi var fakat hemen şimdi tanışmadılar. Onlarla da tanıştıracağım.

Nazardan mı korkuyorsunuz?
Nazardan korkuyorum, o yüzden ismini açıklamıyorum. Fiilen mutluluğumu isteyenler olduğu gibi, istemeyenler de var. Cümbür Cemaat tarafından sevilen bir adam değilim; çekemeyenler, başarılı olmamı istemeyen ırk var.

Peki babalık konusunda ne düşünüyorsunuz? Kaç çocuk sahibi edinmek istersiniz?
Çocukları çok seviyorum; bana kalsa üç-dört çocuk isterim. bir de geç kaldığım yılların acısını hariç tutmak istiyorum. (Gülüyor) Keşke ikizlerim olsa… Bizim ailede fazla erkek çocuk yok; soyadımız risk aşağıda… Olur Ya erkeği bulana değin devam ederim. (Gülüyor)

Duyduğum kadarıyla yeni bir dizi projeniz de varmış…
Diziyi Türker İnanoğlu yapacak. Şimdi süreklilik yazılıyor ve oyuncu kadrosu oluşturuluyor. Mayıs sonunda çekimlere başlayacağız, Temmuz ayında da ekranda olacak inşallah. Sıcak bir aile hikayesi olacak.

“YEPYENİ BİR TÜRKİYE OLARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

16 Nisan ’da yapılan ırk oylamasının sonucuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Hepimiz tek sancak, tek Vatan düşüncesiyle hareket ediyoruz. Evet ’çiler de, Hayır ’cılar da ülkemizin gelişmesini ve ileri gitmesini düş ediyor. Halkın çoğunluğu evet dediyse, herkes birbirinin fikrine hürmet etmek zorunda. Yeni bir Anayasa ile ülkemiz yepyeni bir Türkiye olarak yoluna devam edecek. Başkanlık seçimi olacak ve benim gönlümün kimden yanlamasına olduğunu herkes biliyor. Beni üzen tek şey; insanların birbirine hakaretler etmesi… Bizi yıllarca sağcı-solcu olarak bölmeye çalıştılar fakat olmadı. Sonra Türk-Kürt diye ayırmaya çalıştılar, o da olmadı. Gezi olaylarında ‘Sen Tayyip Erdoğan ’cısın, sen değilsin ’ gibi ayırmaya çalıştılar. Ve son olarak 15 Temmuz darbe girişimi… Hepimizin yaşadığı yer Türkiye; hepimiz aynı pasaportu ve nüfus kağıdını taşıyoruz. Ülkemizin değeri, dünya çapında yükseliyorsa bu Erdoğan sayesindedir. Bizi dünyaya cılız göstermeleri çok acı. Kimse kimseyi yargılamamalı; devletimin başındaki birey beni yemeğe çağırıyorsa, gitmekten onur duyarım.

“SANATTA, SPORDA TORPİL OLMAZ”

Erdoğan ile yakın ilişkiniz sebebiyle eleştirildiğiniz de oluyor…
Recep Tayyip Erdoğan ’ın belediye başkanı veya başbakan olduğu dönemde, hiçbir vakit danışmanlarını arayıp ‘Benim şu işimi halledebilir misiniz? Konser ayarlar mısınız? TRT ’de program yapayım ’ demedim. Hiç böyle taleplerim olmadı. Sanatta ve sporda torpil olmaz zaten. Cumhurbaşkanımızın danışmanlarının numaralarını bile bilmem.

“AİLEMDEN SONRA BENİ EN İYİ TANIYAN KIŞI ÇAĞLA”

Çağla Şıkel ’le senelerdir hiç ayrılmadınız. Kıskanılan bir dostluğunuz var…
Evet, o benim canım… Ailem dışarıda beni en iyi tanıyanlardan biridir Çağla… Neleri sevdiğimi, nelerden hoşlanmadığını, bir olay aleyhinde nasıl tepki vereceğimi çok iyi bilir. 2003 yılından bu yana tanışıyoruz Çağla ile. 14 senede yalnızca bir yıllık küslüğümüz var; o da benim hatam yüzünden. Birlikte ekmeğimizi paylaşıyoruz, ayrıca de sahiden dostuz. İyi-fena günlerimizde defalarca beraberiz. Bu dostluk her zaman devam edecek inşallah. Bu camiada meslek gerçekleştirmek zordur, egolar girer araya fakat ikimizde de benlik değil