Aşk-ı Memnu sen neymişsin öyle! Yıllar sonra öyle bir şey ortaya çıktı ki, hiç şaşırmayacaksınız!

Aşk-ı Memnu sen neymişsin öyle! Yıllar sonra öyle bir şey ortaya çıktı ki, hiç şaşırmayacaksınız!

Haziran 3, 2019 0 Yazar: admin

Bizim Öykü dizisi geçtiğimiz hafta final yaparak hayranlarına veda etti. Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan’ın başrollerinde yer aldığı dizi ile ilgili bazı gerçekleri Hazal Kaya itiraf etti.

Youtube’da bulunan “Aşırı Ünlülerle Kısa Görüşmeler” programına misafir olan Hazal Kaya, Bizim Öykü dizisi birincil ortaya atıldığında karşı çıktığını söyledi.

Hazal Kaya’yı ikna eden ad ise Med Üretim’ın sahibi Fatih Aksoy olmuş… Aksoy, pek bir noktadan olayı yakalamış oysa, Hazal Kaya, buna karşısında gelememiş.

“Shameless Uyarlamasına Ben İnanmadım”

Amerikan dizisi Shameless’in Türkiye’ye uyarlanacağını Fatih Aksoy’dan duyduğu vakit buna inanmadığını dile getiren Hazal Kaya, Bizim Öykü dizisiyle ilgili kayda değer detaylar verdi.

Med Yapım’ın sahibi Fatih Aksoy’a “Yok canım olur mu o kadar bir şey” diyerek birincil tepkisini gösterdiğini anlatan Hazal Kaya, gay karakterinin olmaması konusuna da değindi.

“Ben inanmadım. Fatih beye ilk şey yapan benim. Değil canım olur mu o kadar şey falan dedim. Orada mevzu şu, bu işi uyarlıyor musun, uyarlamıyor musun? (gay karakteri için) Iş aslında bir İngiliz işi. Ben 2012’de Shameless’i ilk önce izlemiştim. Ona bana çok İngiliz geldi. Amerikan versiyonunda burayla daha uygun çok ulusluluk durumu var.

Amerikan versiyonunda bizim izlemeye alıştığımız bir hikaye ve ambiyans var. Shameless’in Türkiye adaptasyonu, birincil yapılacağı zaman Fatih bey yapacağım dedi. Sonra yapmama kararı aldı. O meslek bir kaç defa el değiştirdi. O meslek her zaman el değiştirdi. Önce Kanal D’de olacaktı, olmadı. El değiştirdikçe aralıksız bana teklifi geldi. Ben aralıksız bilmiyorum dedim. Dizinin da fanı olarak emin olamıyorum. Siz ne anlatmak istiyorsunuz bu işi buraya uyarlayarak, ben anlayamadım dedim.

Bu işin isminin Shameless olması bile ironik. Pozitif gelecek bir meslek bana. Fatih Aksoy bu sektörün en eskilerinden. O şunu söyledi: Bu acayip bir kardeşlik ve aile hikayesi var. Her şeyi bir kenara bırakalım, Shameless’in nasıl sistem dertleri olduğunu. 5 kardeşine ve babasına bakan sarhoş bir babanın 6 çocuğu hikayesini istersen Endonezya’ya uyarla, bu öykü her yerde miktar. Çünkü bu hikaye yeniden var dedi adam…”