atv 24. yaşını kutluyor

atv 24. yaşını kutluyor

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

atv ’nin 24 ’üncü doğum günü sebebiyle bir mesaj yayınlayan Turkuvaz Medya Grubu Başkanvekili Serhat Albayrak, atv ’nin yenilikçi, prensiplerinden imtiyaz vermeyen, çoğalan, ulusal ve toplumsal değerlere sahip meydana çıkan kimliğine dikkat çekti.

Yeni Yüzyıl ’da yer alan habere kadar Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin ve Grubumuzun en kıymetli ve köklü markalarından atv ’nin 24. yaşını gururla kutluyoruz. Türk televizyonculuk tarihinde klasikleşip yurtdışına yayılmış dizilere, en sevilen ve en çok izlenen yapımlara ve ilklere imza atan atv, 1993 yılındaki kuruluşundan bu yandan zirvedeki yerini koruyor. Ne mutlu bize ama atv ’nin bu başarısının en büyük sırrı; yeniliklere öncülük ederken temel yayınlama prensiplerinden taviz vermeyen ve vizyonunu aralıksız geliştirirken bununla birlikte milli ve toplumsal değerlere sahip çıkmayı bilen sağlam yapısı. atv ’yi bugünlere taşıyan bütün alıştırma arkadaşlarımı gönülden kutluyor, kıymetli kanalımıza yeni yayın döneminde de başarılar diliyorum.”

İLKLERİ BAŞLATTI

24 yıldan bu yana imza attığı ilklerle, televizyon izleyicisinin tutkunu olduğu dizileriyle, reyting rekorları kıran programlarıyla atv, Türk televizyon tarihine damgasını vuran, öyle çok başarılı yapımla hafızalara kazınan kanal oldu. 7 ’den 70 ’e tüm Türkiye ’de izleyicilerin gönüllerinde taht kuran atv, izleyicilerde büyük izler bırakan ve hala özlemle anılan dizileri izleyiciyle buluşturdu. “Dizi atv ’de izlenir” sloganı oluştu.

KALİTEDEN TAVIZ YOK

Kaliteden imtiyaz vermeden zirveyi koruyan kanal, “Kültürel Hizmetler TV Dizi Sektörü İhracat Galibiyet Ödülü” ile ülkemizin kültür ihracatı hamlesine verdiği desteği tescillendirdi. atv, sahip olduğu “QUDAL – Kalitede 1 Numara” ödülü ile de dünyaca meşhur kuruluşlar aralarında yer alıyor. Dizilerin yurt dışı satışı ve yurtdışındaki izlenme oranıyla da pazarın liderleri olan atv, bir kanal ve marka olmanın da ötesinde, artık tüm dünyada merakla izlenen, öncü bir kuruluş…