Batuhan Karacakaya ’nın inanılmaz değişimi

Batuhan Karacakaya ’nın inanılmaz değişimi

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

‘Bıçak Sırtı ’nın Murat ’ı, ‘Aşk-ı Memnu ’nun Bülent ’i… Son olarak ‘Devasız Ev Kadınları ’ dizisiyle izleyici karşısına meydana çıkan Batuhan Karacakaya ’nın değişimine inanamayacaksınız.

Ekranların çocuk oyuncusu olarak ünlenen Batuhan Karacakaya, 5 Şubat 1997 doğumlu yani henüz 18 yaşında…

İnşaatçı baba ile ev kadını bir annenin oğlu olan olan Batuhan ’nın kendisinden ufak diğer taraftan kız kardeşi var.

Genç oyuncunun kariyeri, kız kardeşi için gelen ‘bu kızı reklam ajansına yazdırın ’ teklifi ile başlamış…

Karacakaya, ilk ekran macerasını ‘Sağır Oda ’ ile yaşayan. Genç oyuncu o günleri verdiği bir röportajda şöyle anlatmıştı:

“Sağır Oda ’da bir Türkmen çocuğu oymamıştım, 5 dakikalık bir roldü. Ben yedektim gerçekten. Diğer çocuk ateşlenince onun yerine oynadım. Fazla şehvetli bir sahneydi, teröristler arkamda kamyon patlatıyor, kardeşim ağlıyordu. Ilk sahnede ağladım. “Bıçak Sırtı”nın yönetmeni Selim abi o sahneyi izleyip “Ben bu çocuğu istiyorum” demiş. Baht işte…”

Ardından Büyük Randevulaşma ve Beşinci Ebat gibi televizyon filmlerinde rol bölge Batuhan Karacakaya ’nın birincil uzun soluklu dizisi ‘Bıçak Sırtı ’.

Beren Saat, Selçuk Yöntem, Kıvanç Tatlıtuğ, Nebahat Çehre, Hazal, Zerrin Tekindor gibi isimleri kadrosunda buluşturan dizi yayınlama hayatına 2008 yılında başladı.

Yayınlandığı 2 sene boyunce reyting rekorları kıran dizide Batuhan Karacakaya, Bülent ziyagil rolü ile izleyici karşısına çıktı.

Aşk-ı Memnu ’nun arkasında, sinema filmi Aşk Tesadüfleri Sever ve televizyon dizisi Çaresiz Konut Kadınları ’nda rol alan oyuncu, bir süredir ekrandan uzak.

Okula ve spora yoğunlaşan Batuhan, bireysel instagram hesabında paylaştığı fotoğraflarla takipçilerini şaşırtıyor.

Yaklaşık 18 bin kişi göre takip edilen Karacakaya, özellikle genç kızların yakın markajında.

Hürriyet