Bekar oyunculara evlen baskısı var

Bekar oyunculara evlen baskısı var

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Kerem Bürsin ’e evliliği soruyorlar. Niçin; Serenay Sarıkaya ile ilişkisinde altıncı ayı doldurmuş da ondan! Arkasında Kenan İmirzalıoğlu ’nu bir kenarda sıkıştırıp manşeti basıyorlar: ‘Izdivaç sorusunu dinlemek istemiyor! ’ Bam bam bam! Bu işler daima böyle; madem bir ilişki yaşıyorsunuz, akıcı adamlarsınız, rol modelsiniz, oturun nikah masasına, sizi diğer taraftan orada görelim efendiler! Erkek tarafının stresini düşünsenize; daha evde bunun mevzusu geçmiyorken, kafasında deli sorular: ‘Ben derhal ne yapmalıyım? ’

Hayat her zaman bir gereksinim içinde akıp gidiyor. İlla evlenmek mi gerekiyor? Nedir bu toplum baskısı? Bu, bir tek ünlüler dünyasında olmuyor. 25-35 yaş arasında kimi görsem ‘Bıktım usandım izdivaç baskısından ’ diye yaka silkmiş. “Annem, iş arkadaşlarım, çevremdeki cümbür cemaat ‘Ne süre evleneceksin? ’ diyor. Ne yapacağım ben Mert?” diye tasa yanıyorlar.
İşte bu noktada, evlilik kurumuna inancınız olsun veya olmasın, evlenmek zorunda kalıyorsunuz. Yalnızca onlar sussun diye… İstedikleri olsun, derin bir oh çeksinler diye… Izdivaç bir dayatma yok, sizin hayat tarzınız olmalı. Siz de evlilik baskısı sendromunu önlemenin yöntemlerini deneyebilirsiniz. İşte size birkaç tüyo:
1- Askere gitmediyseniz, evliliği erteleyebildiğiniz dek erteleyin.
2- Meslek hayatınızla ilgili defalarca bir tereddüd varmış gibi davranın. ‘Işveren her lahza işime son verebilir. İşten çıkarmalar başladı. Tehlike alamam, çok yoğun ve uzun saatler çalıştırıyorlar ’ gibi… Unutmayın, kariyer hırsınız onları uzun bir zaman susturur.
3- Geceleri çok gezip eğleniyor, dağıtıyor imajı çizmeyin. Sürükleyici bir yaşantıya sahip olmanız için birincil yapacakları şey ‘Evlen ’ seslenmek olacak.
4- Sosyal Medya hesaplarınıza mümkünse aile fertlerinizi kabul etmeyin. Yoksa bütün hayatınızı didikleyecekler ve her gün size hesap soracaklar.
5- Nikah ortamlarından, evli çiftlerden mümkün olduğunca uzakta durun.
6- İçinde bulunduğunuz zorlama ortamını ve bununla yaşamayı kabul edin.

MERT VİDİNLİ – SABAHLEYIN