Benim Tatlı Yalanım dizisinin posteri yayınlandı…

Benim Tatlı Yalanım dizisinin posteri yayınlandı…

Haziran 3, 2019 0 Yazar: admin

atv’nin yeni dizisi Hercai, dün akşam ekrana gelen 12. bölümüyle sezon finali yaptı. Diziyi takip edenlerin en fazla beğendiği sahnelerden birisi, Şanlıurfa Balıklı Göl’de çekilen sahnelerdi.

Yapımcılığını, Mia Yapım Banu Akdeniz üstlendiği, “İntikamdan doğan imkansız bir aşkın hikayesi” mottosuyla yola meydana çıkan Hercai dizisi, sezon finaliyle de fazla konuşuldu.

Akın Akınözü ve Ebru Şahin’in başrolünde oynadıkları dizide o kadar bir sahne vardı ama Reyyan ve Miran’ın birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlayacak sihirsel bir atmosfer yaşattı adeta.

Şanlıurfa’da yer alan ve Nemrut’un, Hz. İbrahim’i ateşe attığı yer olarak aşina Balıklı Göl, muhteşem manzarası ve tarihiyle, ekran başındakileri görsel bir şölenin içine çekti.

Miran’ın, Reyyan’ı buraya getirmesinde özel bir amacı vardı aslında. Küçükken annesiyle öncelikle Balıklı Göl’e geldiklerinde onun “Burası İbrahim makamı. Allah burada tüm duaları kabul eder” dediğini anlatan Miran, 10 yaşında evden kaçıp her yerde Balıklı Göl’e geldiğini anlattı.

İçinin acısından kaçtığını, dualarının kabul olması için geldiğini söyleyen Miran, içindeki acının, boşluğun hiç geçmediğini anlattı Reyyan’a.

“Kim ateşe düşse buraya kazanç!”

Miran, o acının geçtiği tek bir an olduğunu söyledi ve bir tek Reyyan’ın gözlerine baktığında geçtiğini belirtti. Miran, daha önce sadece annesinin kendisine böyle baktığını, ardından da Reyyan’da benzer bakışı bulduğunu anlattı.

Reyyan, bu sözleri içi acıyarak dinlese de “Annenin bakışlarını göre kadar mi ettin bu kötülüğü?” diye sordu.

Miran ise insanın aklı ile kalbi arasında sıkışmasının, Araf’ta kalmasının zorluğunu anlatmaya çalıştı ve “Burası İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığı yerdir. Kim ateşe düşse buraya kazanç. Çünkü ateş burada sönmüştür, su olmuştur. Benim içimdeki yangını söndürecek tek şey de sensin. Bir gün tekrar pek hoş bakarak” sözleriyle göz yaşlarına boğuldu.

Dizinin takipçileri, bu sahnede Balıklı Göl’ü görmekten büyük sevinç duyduklarını anlatırken, “Hangisine üzülelim bilemedik, Miran’a da Reyyan’a da eyvah, Miran bundan böyle Reyyan’sız kalmasın” sözleriyle sahneyi izlerken çok duygulandıklarını açıklama ettiler.

O sahneyi videodan izleyebilirsiniz.

Hercai 12. Bölüm özeti:

Bütün yaşananları açıklamak ve yeniden güvenini kazanmak için Reyyan’dan yirmi dört saat isteyen Miran, Azize Aslanbey’in müdahalesiyle karşılaşır. Sonunda Reyyan’ın yerini öğrenen ve kızını sağ salim teslim olmak isteyen Hazar ise Miran’la bir defa daha karşı karşıya kazanç. Azat’ın, Gönül’ü kaçırdığını öğrenen Reyyan, kimsenin hasar görmemesi için içten olduğunu düşündüğü kararı verir. Diğer yanlamasına Azat’la meslek birliği yaptığını düşünen Gönül, beklemediği bir durumla karşılaşınca kontrolünü kaybetmemek namına son hamlesini yapar fakat bu şart olayların hiç varsayım etmediği bir noktaya taşınmasına neden olur.