Bergüzar Korel ’e Kubilay Aka ve Onur Büyüktopçu ’dan övgüler!

Bergüzar Korel ’e Kubilay Aka ve Onur Büyüktopçu ’dan övgüler!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Korel, insatgram hesabından hoş bir fotoğrafını paylaştı.

“Uff bütün bir instagramer oldum ya” diye mesaj yazar Bergüzar Korel ’in bu paylaşımına 30 bine yakın alkış geldi.

Kubilay Aka, “Ne yapsan yakışır” yorumunu yazarken, Iftihar Büyüktopçu ise “Harikasın” diye yazdı.

Korel ’e hayranlarından da fazla sayıda övgü yorumları yapıldı.

İşte Bergüzar Korel ’in paylaşımı:

uff bütün bir instagramer oldum ya🙈 #tbt

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul ’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam ’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel ’dir. Annesi ise sanatçı oyuncu Hülya Darcan ’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji ’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü ’nden mezundur. Bergüzar Korel ’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar ’da aldı. Ardındaki 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel ’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine karşın çok kısa bir süre de rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak ’ta yakaladığı başarının peşinde gene aynı sene çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. sırası gelmişken reklam filmlerinde rol aldı. Belli Başlı büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının en fazla reyting bölge dizisi ünvanını alan Binbir Gece ’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü sanatkâr Işık Halkası Algan yaptı.Bu dizi de oysa başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.

.