Bergüzar Korel, geçmişe yolculuk yaptı ve eski hallerini yeniden hatırladı!

Bergüzar Korel, geçmişe yolculuk yaptı ve eski hallerini yeniden hatırladı!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Bergüzar Korel için hazırlanmış olan video, ünlü oyuncuyu da geçmişe götürdü. 12 sene öncesinden görüntülerin yer aldığı, Korel ’in öbür rollerdeki sahnelerinden oluşturulan video büyük beğeni topladı.

Korel, kendi hesabından da bu videoyu paylaştı ve fazla duygulandığını belirtti.

Ünlü oyuncu, kendisine baştan geçmiş yılları hatırlatanlara teşekkür etti.

Bergüzar Korel hayranları ise yıllardır sergilediği oyunculuk, açık sözlülük ve misal özelliklerine değinen yorumlar yaptılar.

Korel ’in tanıdık olmayan hayranları da bu paylaşıma yoğun alaka gösterdi ve çok sayıda yorum yazdı.

İşte Bergüzar Korel ’in o paylaşımı:

Videonun başındaki cümleler sanırım 2007, 12 sene önce..
Süre..
o kadar duygulandım fakat,bu zamanın içinde bir çok şeyle çaba ederken insan kendini takdir etmeyi unutuyor birçok vakit.. Siz bana herşeyi tekrardan hatırlatıyorsunuz..
Ne mutlu bana..
İyi ama varsınız canım ailem💚

@bkorels 💚🌈🍀✨😍💓🎈 #repost @bkorels
・・・

Senelerdir bize gösterdiğin Harika oyunculuğun, samimiyetin ve emeğin için teşekkür ederim , ve ağzını sağlik ne dek hoş konuştun , biz seni hep hatırlayacağız zaten bize bu kadar hoş hissettiren bu dek derine dokunan birini asla unutmayacağız , senin o hoş oyunculuğun , samimiyetin anlatamam, seninle gurur duyuyoruz ❤️ Senin gibi hoş bir insan idolüm olduğu için fazla mutluyum
Ve Sahiden bu ödüllleri enhakkeden SENSİN 🙏🏼
* Bu gün özel bir gün yok fakat duygularımı soylemek istedim 🌟
#Bergüzarkorel , @berguzarkorel

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul ’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam ’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel ’dir. Annesi ise artist oyuncu Hülya Darcan ’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji ’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü ’nden mezundur. Bergüzar Korel ’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar ’da aldı. Peşinde 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel ’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir süre de rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak ’ta yakaladığı başarının arkasından gene aynı sene çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. bu vesileyle reklam filmlerinde rol aldı. Başlıca büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının maksimum reyting bölge dizisi ünvanını bölge Binbir Gece ’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu meşhur artist Hale Algan yaptı.Bu dizi de oysa başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.

.