Bergüzar Korel ’in pazartesi sendromuna itirazı var!

Bergüzar Korel ’in pazartesi sendromuna itirazı var!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Bergüzar Korel yeni haftaya çok huzurlu başladığını gösterdi.

Televizyon Gazetesi Detay – Baharın gelişinin mutluluğu içindeki ünlü isimlerden birisi de Bergüzar Korel.

Geçtiğimiz sezon Vatanım Sensin dizisinde Azize karakteriyle izlediğimiz Bergüzar Korel, bu sezon dizilerde rol olmak istememişti.

Engin Akyürek ile birlikte “Bir Aşk İki Yaşam” filminde rol bölge Korel, 15 Nisan Pazartesi günü yani yeni haftanın birincil günü huzurlu olduğunu ima eden bir paylaşıma imzasını attı.

2 saat içinde 25 binden artı beğeni bölge bu paylaşıma yapılan yorumlarda Korel ’in “Pazertesi sendromu na neymiş” seslenmek istediğini düşünen hayranları, fazla sayıda iltifat içerikli yorum yazdı.

🍀

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul ’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam ’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel ’dir. Annesi ise artist oyuncu Hülya Darcan ’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji ’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü ’nden mezundur. Bergüzar Korel ’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar ’da aldı. Ardındaki 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel ’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı.

Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ama annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine karşın fazla kısa bir vakit de rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak ’ta yakaladığı başarının ardından yine benzer sene çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. giderken reklam filmlerinde rol aldı. Başlıca büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının azami reyting bölge dizisi ünvanını bölge Binbir Gece ’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı.

Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü artist Ayla Algan yaptı.Bu dizi de ki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Bayan Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.