Bergüzar Korel ’in şu sıralar çok fena uykusu kaçıyor!

Bergüzar Korel ’in şu sıralar çok fena uykusu kaçıyor!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Son olarak geçtiğimiz sezon ekranlara veda eden Vatanım Sensin dizisinde Azize karakterini oynayan Bergüzar Korel, dizinin derhal arkasında Engin Akyürek ile ‘Bir Aşk İki Hayat ’ isimli filmde rol almıştı.

Detay

Yeni sezonda dizilerde yer olmak istemeyen oyuncu, bir süre ekranda olmayacak oysa tiyatro sahnesinde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Korel, bir süredir ‘Kızlar Oğlanlar ’ isimli oyuna hazırlanıyor. Uzun vakit sonra yeniden sahneye dönecek olan Bergüzar Korel, heyecanını dostça bir dille yazdığı cümlelerle instagram ’dan paylaştı.

Takipçilerine yaşadığı duyguları, geceleri gördüğü kabusları aktaran Bergüzar Korel, ne dek heyecanlı olduğunu aktardı.

İşte Bergüzar Korel ’in o paylaşımı:

bitmiş o yıllara dönmek..
sahne telaşı..
korku..
mutluluk..
oyuna yetişemediğim veya herşeyi unuttuğumu gördüğüm o kabuslar..
ve tüm bunların saçma bi şekilde hoşgörü verdiği o deli zamanlar..
iyi ki.

#kizlaroğlanlar

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul ’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam ’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel ’dir. Annesi ise ressam oyuncu Hülya Darcan ’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji ’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü ’nden mezundur. Bergüzar Korel ’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar ’da aldı. Peşinde 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel ’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Oysa annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine karşın fazla kısa bir vakit de rolüne hazırlandı ve fazla başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak ’ta yakaladığı başarının peşinde gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. bu vesileyle reklam filmlerinde rol aldı. Belli Başlı büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının maksimum reyting alan dizisi ünvanını bölge Binbir Gece ’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu meşhur usta Ülkü Algan yaptı.Bu dizi de oysa başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.

.