Bergüzar Korel yeni bir projeye başlıyor ama bildiğiniz gibi değil!

Bergüzar Korel yeni bir projeye başlıyor ama bildiğiniz gibi değil!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Bergüzar Korel, instagram hesabından yaptığı paylaşımla meraklandırdı. 16 Mayıs ’ta başlayacağını belirttiği yeni projesinde Bergüzar Korel, televizyon ekranında yer almayacak.

Kızlar ve Oğlanlar ismli oyunla tiyatro sahnesine çıkacak olan Bergüzar Korel, arzulamak üstüne bir oyunda yer alacağını belirtti.

Oyun hakkında bilgiler veren Korel, biletlerin 29 Nisan ’dan itibaren satışta olacağını belirtiyor.

İşte o paylaşım:

16 Mayıs ’ta başlıyoruz!
Kızlar ve Oğlanlar özlem duymak üstüne bir oyun.
“İnsanların cesaretlerine hayran kalıyorum.
Nasıl cesur her biri, nasıl dürüst, nasıl eli açık ahali…
Hayata aleyhinde bu cömertlikleri… Biliyorum çünkü böyle bir acı yaşayıp, hala nefes almaya devam ediyor olmak, dünyadaki en büyük kahramanlıklardan biri…” Kızlar ve Oğlanlar güzelliğin, aşkın, çocuğun, evin, paranın ve en önemlisi başarının değerini anlatan bir oyun.
Düşünsenize tüm bu saydıklarımızın aniden hayatınıza dolduğunu.
Düşünsenize elinizi birinin sımsıkı tuttuğunu
ve
düşünsenize her şeyin çok hoş olduğunu!
Düşündünüz mü?
Ne değin güzel!
Peki gerçekten o kadar mi?
Bilmem.
Olur Ya.
Yazar: Dennis Kelly
Idare Eden: İbrahim Çiçek
Çeviren: Hira Tekindor
Muavin Yönetmen: Güven Murat Akpınar, Meltem Ceylan
Süsleme & Işık: Kerem Çetinel
Müzik: Ömer Sarıgedik
Fotoğraf: Şevval Balkan
Mekan Yönetimi: Şevval Çakır
Proje Asistanı: Ali Dikte
Oynayan: 🤚🏾

Biletler 29 Nisan ’dan itibaren satışta🎈

#kizlarveoglanlar #kizlarveoglanlarprovada

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul ’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam ’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel ’dir. Annesi ise sanatçı oyuncu Hülya Darcan ’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji ’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü ’nden mezundur. Bergüzar Korel ’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar ’da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel ’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Fakat annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine karşın çok kısa bir süre de rolüne hazırlandı ve fazla başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak ’ta yakaladığı başarının peşinde gene aynı sene çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. giderken reklam filmlerinde rol aldı. Başlıca büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının azami reyting bölge dizisi ünvanını bölge Binbir Gece ’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu meşhur sanatkâr Işık Halkası Algan yaptı.Bu dizi de ancak başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.

.