Berrak Tüzünataç ’ın meslektaşlarına estetik eleştirisi

Berrak Tüzünataç ’ın meslektaşlarına estetik eleştirisi

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Berrak Tüzünataç: Yüzüne bıçak dokunmamış oyuncu sayısı eksik
Filinta dizisi oyuncusu Berrak Tüzünataç, Turki Ekstra programına verdiği röportajda bir birinden çarpıcı açıklamalarda bulundu

OYUNCU Berrak Tüzünataç, Nur Fettahoğlu ile birlikte ‘Dönem dizileri ’nde yer almasını değerlendirirken bunu yüzlerinde hiçbir cerrahi estetik müdahale yaptırmaması ile ilgili olduğunu belirterek, “Bence bu işte yüzümüzün; plastiğinin de bir önemi var. Nur ’un da benim de bıçak el değmemiş yüzümüz var. Bıçak dokunmamış oyuncu sayısı az olduğu; gerçek ‘organik duran yüzler ’ gerekiyor dönem işlerinde” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC4 ’te yayınlanan ‘Turki Ekstra ’ programında ‘Filinta ’ dizisinin oyuncuları ile yapılan röportajlar yayınlandı. Başrolde oynayan Övünç Tuna, bu sezon geçen yıla oranla daha derli- toplu aksiyonlu olacağını, büyük emek verildiğini söyledi. Berrak Tüzünataç ise, fiziksel olarak fazla aktif, bol dövüş sahnelerinin olduğu bir rolü üstlendiğini anlattı. Tüzünataç, bu rol için antremanlar yaptığını, bıçak, kılıç konusunda uzman eğitmenlerle çalıştıklarını, esas duruşlar ve vuruşlar için kick-box antremanları ve Almanya ’dan gelen bir kareograf eşliğinde çalıştıklarını söyledi. Arap sunucunun Nur Fettahoğlu ile birlikte ‘Harikulade Yüzyıl ’dan sonradan ‘Filinta ’da oynamasını hatırlatması üstüne Berrak Tüzünataç, şöyle dedi:

“ORGANİK DURAN YÜZLER”
“Bence bu işte tabii yüzümüzün; plastiğinin de bir önemi var. Nur ’un da benim de bıçak el değmemiş yüzümüz var. Bıçak dokunmamış oyuncu sayısı az olduğu; reel ‘organik duran yüzler ’ gerekiyor dönem işlerinde. Fakat tabii onun dışında benimki de tesadüf ve baht gelen işler arasında. Özellikle Osmanlı ile ilgili mutlaka bir meslek yapalım gibi hedef ya da kararımız değil. Fakat böylece denk geldi. Tarihi rollerin bir taraftan daha güç tarafları vardır. Lakin diğer taraftan o kostüm ve atmosfer zaten seni kendinden çok ayrıştıran şeyler. Dekor, yayla, giydiğin kostüm, makyajın pek senden bambaşka oysa zaten kendinden öbür bir yere onların etkisiyle bile bir şekilde çekilebiliyorsun. Bir taraftan farklı bir dil bambaşka bir melodi ve ayrı bir tempo, fakat bir taraftan da avantajları var.”

Nur Fettahoğlu ise, bu dizide ikinci sezonda oynadığı için heyecanlı olduğunu sevdiği ‘Dönem işleri ’nin azıcık da rastlantı sonucu geldiğini belirtirken, “Zorlandığımız natürel ama bir takım yerler odu. Lakin kostüm ve atmosfere girdiğin zaman diğer bir boyuta geçiyorsunuz” dedi.

Dizi oyuncularından Cem Uçan, başrolde oynayan Iftihar Tuna ’nın gerçekten fazla eğlenceli ve komik olduğunu vurgularken, “Iftihar; yakışıklı bir jöndür. Fakat fantastik komik bir adamdır. O yüzden çok seviyorum onu. Kardeşimdir” dedi.