Bir Deli Sevda dizisinin Cengiz ’i Erdinç Gülener, kardeşine büyük kötülük yapmış

Bir Deli Sevda dizisinin Cengiz ’i Erdinç Gülener, kardeşine büyük kötülük yapmış

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Erdinç Gülener: “En büyük kötülüğü kardeşime yaptım”

Bir Çılgın Sevda dizisinin güvenli olmayan karakteri ‘Cengiz ’le yani Erdinç Gülener merak edilenlerini anlattı…

Akşam ’dan Sibel Ateş Yengin ’in röportajı…

Bir Deli Sevda ’nın kötü adamı Cengiz ’i oynuyorsunuz. Peki, birincil yaptığınız kötülüğü hatırlıyor musunuz?

Birincil yaptığım kötülüğü hatırlamıyorum lakin Cengiz karakteri dek fena bir adam değilim, iyi olmaya çalışıyorum (gülüyor). Her ailenin büyük çocuğunun yaşadığı tramvayı ben de yaşadım bunun sonucunda en büyük kötülüğü kardeşime yaptım. Çocukken kardeşimin en sevdiği bebeğini kesip parçalamıştım ve o da fazla ağlamıştı. Ben de ceza almıştım. Akıllanmayarak her seferinde kötülüklerime devam ettim. Kardeşimi çok seviyorum ama onunla mücâdele etmek ayrı bir keyif. Okuyuculara bir dikkat siz yine de kardeşleriniz sevin ve onları üzmeyin…

Peki, size yapılan birincil musibet neydi?

Hafızamda yer eden en büyük musibet, derslik arkadaşımın imtihan parçamda beni sanki yolda ayrılmak istemesiydi. Benim için çok önemli bir sınavdı ve asap krizi geçirmeme sebep olmuştu. Ben de “bunun sonucu fena olabilir” diye korkutma ettim ve işe yaradı. Sınavı geçtim ve bir vakit küstük. Daha Sonra sorunu çözdük. Hâlâ görüşürüz ve sevdiğim bir arkadaşım.

Tehlikeli insanlardan kendinizi koruma formülünüz var mı, ne önerirsiniz?

Tabii ancak var… Çoğunlukla birincil tanıştığım insanlarda ancak ilk izlenimim içten olur, yaklaşık olarak hiç şaşırmadım ve düş kırıklığına uğramadım. İçgüdüsel olarak anlayabiliyorum ve karşıdan gelebilecek kötülüklere kendimi kapatıp korumaya alıyorum. Kimseyi etkilemek istemem ama en önemlisi yeni biriyle tanışırken derhal arkadaşça olmamak ve biraz zaman tanımakta menfaat var.

Bir insan ne vakit, hangi durumda tehlikeli olur?

Sevdiklerine hasar geleceğini anladığı an. Ailemiz ve sevdiklerimiz bizim değerlilerimiz. Hasar geldiğini hissettiğimiz vakit aslan kesiliriz… Keza insanların kendi alanına girildiğinde de güvenli olmayan olabilir.

Karakter tanıtımınızda “üvey kızı için yapmayacağı şey yok” deniyor. Erdinç Gülener ’in kimin için yapmayacağı şey yoktur?

Kesinle ailem. Değerlilerim için yapamayacağım şey yoktur, ölünecekse ölünür, yaşatılacaksa yaşatılır. Bu hayatta en manâlı şey ailemdir…

Yazı-tura atıp da oyunculuğa devam etme kararı almışsınız. Bu hikâyeyi sizden dinleyelim mi?

Hasbelkader oyunculuğa başlamış gibi algılanmasını istemem… Yakın arkadaşımla lisede tiyatro kursuna başlayacaktık. Çalışmaları izlediğimizde ses açma tekniğini duyunca bize komik gelmişti ve şakalaşarak abuk subuk bir şekilde yazı-tura atmıştık. Yazı geldi başladık. Tiyatroya başlamayı fiilen istiyorduk. Yazı-tura işin bahanesiydi, aramızdaki şakaydı.

Babanıza aleyhinde çıkıp da oyuncu olmaya karar vermişsiniz. Hiç bu yüzden vicdan azabı duydunuz mu?

Babama oyunculuk haricinde hiç karşısında çıkmamıştım, onu üzdüğüm için sadece pişmanlığım oldu. iyi fakat de karşı çıkmışım ve başlamışım. Herkese sevdiği işi yerine getirmek nasip olmaz, ben âşık olduğum fazla sevdiğim ve keyif aldığım bir tutkumu gerçekleştiriyorum.

Dünyanın her yerini gezermişsiniz… Öyleyse çok gezen mi bilir, çok okuyan mı?

Kendimce fazla gezen bilir… Evliya Çelebi bunun en güzel örneklerinden biri. Daha artı vaktim olsa dünyanın her yerini gezmek isterim.

Gittiğiniz yerlerde en fazla ne yapmaktan hoşlanırsınız, neleri keşfetmek istersiniz?

O ülkenin ve coğrafyanın özellikleri neyse onları keşfetmek istiyorum. Tarihi, sanatı, yemekleri, eğlencesi, kültürel özellikleri, müzikleri, sanatı farklılıklarıyla her şeyini… Yeni gittiğim bir şehirde kaybolmaktan fazla şımartma alıyorum daha hoş bir keşif oluyor.

Aynı zamanda motor tutkunuymuşsunuz… Motorun üstüne çıktınız. Yol, motor ve siz… O esnada nasıl hisseder, neler düşünürsünüz?

Sınırsız bir özgür içinde zamanın akmadığı hatıra yaşayarak rüzgârı hissederim. Benzinim bitene kadar devam ederim. Ailem, tiyatro, motor, Beşiktaş ve öbür coğrafyalar vazgeçilmezim…

Arkadaşlarınız size nasıl hitap eder?

İsmimle, lakabım yok

Bir kabahat işleseniz bu ne olurdu?

Katil.

Unutamadığınız bir dayak var mı?

Baba dayağı.

Değiştirmek istediğiniz kötü huyunuz nedir?

İnatçı olmam.

Bir filmin yarısında çıktığınız oldu mu, hangisiydi?

Düşündüğüm olmuştur fakat orta sırada olduğum için çıkamadım. Adını vermeyeyim polemik olmasın.

Hangi huyunuzla dalga geçersiniz?

Artı iyi kasıt.