Biran Damla Yılmaz kimdir? Kırgın Çiçekler ’de Eylül şimdi de Canevim dizisinde Ceylan!

Biran Damla Yılmaz kimdir? Kırgın Çiçekler ’de Eylül şimdi de Canevim dizisinde Ceylan!

Haziran 8, 2019 0 Yazar: admin

Biran Damla Yılmaz,28 Haziran 1997 doğumlu oldukça genç bir isim. Kocaeli ’de dünyaya gelen Yılmaz, yaşamının manâlı bir bölümünü ise Pendik ilçesinde geçirmiş.

Daha küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa ilgisi varmış. Bu durumu gören ailesinin bir ajansa yazdırması fiilen onun kaderini büyük ölçüde etkilemiş. Sektör ile ilk tanışması 14-15 ’li yaşlarda olan Biran Damla Yılmaz, 2014 yılında Yasak isimli dizide Esma karakterini 9 birim canlandırdı. Ardındaki Deli Dersane 4: Ada filminde Deniz karakterine hayat verdi. Müthiş Asır dizisinde cariye olarak ekrandaydı. Beyaz Yalan dizisinde Nesrin olarak izlediğimiz Biran Damla Yılmaz ’ı belli başlı ünlü eden üretim ise Dargın Çiçekler oldu.

113 birim her tarafında dizide yer alan ve Eylül karakterine yaşam veren Yılmaz, yalnızca ülkemizde değil dizinin yurt dışına da satılmasıyla dünyanın dört bir yanından hayran kitlesine erişti.

Mucize 2 filminde de rol bölge Biran Damla Yılmaz, 2019 yılının Nisan ayında ise Canevim isimli yeni bir diziye başladı.

Küçüklüğünde beğendi karakterleri ayna karşısında canlandırarak kendini motive eden Yılmaz, Lise yıllarına geldiğinde ise iç mimarlığa heveslendi.

Özellikle fena ve karanlık bir bayan karakterini canlandırmayı özlem ediyor. İçinde Işıl Yücesoy ile anne-kız rolünü yenilenmek gibi bir özlem taşıyor. Fotoğraf yapan, kitap okuyan meşhur oyuncu 1.64 boyunda…

Siyah giysi hastalığı onda da var. Dolabının yüzde 80 ’ini siyah kıyafetlerle dolu. Kendisini siyah renkte çok bakımlı hissediyor.

Ayrıca bütün bir alışveriş delisi. Bir şeyi beğenirse tarzına uymasa bile olmak gibi bir huyu var. Günlük hayatta spor pabuç giyse bile topuklu ayakkabılardan da asla vazgeçmeyenlerden…

Yılmaz, spor ve şık bir stili tercih ediyor. Jean ve cilt ceketler de onun favorisi…

Rol gereği ise saçlarını değiştirmekten çekinmiyor.

Yengeç burcu olan Biran, kendisini hissi birisi olarak tanımlıyor. Ama bu böylece da ağlak birisi olduğu anlamına gelmemeli.