Boran Kuzum, Vatanım Sensin ’deki Leon haline geri döndü!

Boran Kuzum, Vatanım Sensin ’deki Leon haline geri döndü!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Vatanım Sensin dizisinde canlandırdığı Yunan subayı Leon karakteri ile hafızalara kazınan Boran Kuzum, geçen sezon dizinin final yapmasının ardından saçlarını da uzatmıştı.

Ünlü oyuncu bu sezona Şahin Tepesi dizisiyle başlamasına rağmen, reytinglere yenilen dizisinin final yapmasıyla yeni teklifleri değerlendirmeye almıştı.

Elle Türkiye dergisine poz veren Boran Kuzum, kısa saçlı haliyle dikkatleri üzerine çekti.

3 saat içinde 60 binin üstünde alkış yapılan fotoğrafa fazla sayıda da yorum bırakıldı.

“Bir an Leon ’u gördüm”
“Fotoda aşırı Leon havası var, çok özlemiştik”

Gibi yorumlar yapan hayranları meşhur oyuncunun Leon ’a benzer imajının daha iyi olduğu fikrinde birleşti.

Boran Kuzum ’a keza Türk ayrıca de tanıdık olmayan hayranları çok sayıda yorum yazarak iltifatlarda bulundu.

İşte o paylaşım:

“when the sunlight paints hafıza gold”

BORAN KUZUM KİMDİR?

1 Ekim 1992 tarihinde Ankara ’da dünyaya geldi. Üniversitesi eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı ’nda tamamladı.

Televizyon dünyasına birincil adımını 2015 yılında “Analar ve Anneler” dizisiyle atmıştır. Analar ve Anneler ’de eczacı kalfası rolünü canlandırmış, Binnur Kaya, Okan Yalabık ve Hazar Ergüçlü gibi oyuncularla birlikte çalışmıştır.

Muhteşem Asır: Kösem kadrosunda I. Mustafa karakteriyle bulunan oyuncu bu dizide Beren Saat, Ekin Koç ve Aslıhan Gürbüz gibi oyuncularla birlikte rol almış ve başta geniş kitlelerce tanınmıştır. Esas çıkışını Kanal D ekranlarında yayınlanan, Millî Çaba yıllarının anlatıldığı “Vatanım Sensin” dizisinde oynadığı “Leonidas Papadopoulos” karakteri ile yapmıştır.

Dizi devam ederken genç oyuncu Cingöz Recai filminde ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı ’nın düzenlediği 21. İstanbul Tiyatro Festivali zarfında da sahnelenen ve başlangıç oyunu olarak bulunan, Pürtelaş Tiyatro ’nun sahnelediği Martı oyununda “Treplev” karakterini canlandırmıştır.