Buğra Gülsoy’dan Kızım dizisine veda mesajı

Buğra Gülsoy’dan Kızım dizisine veda mesajı

Haziran 3, 2019 0 Yazar: admin

Hazal Kaya, youtube’da yer alan “Fazla Ünlülerle Kısa Görüşmeler” başlıklı programın konuğu oldu.

Ünlü oyuncu O Ses Türkiye’nin yılbaşı programına çağrıldığını ama gitmek istemediğini söyledi. Aras Bulut İynemli ile birlikte başrolünde yer aldığı Maral dizisinin tv8’de yayınlandığını andıran Hazal Kaya, “Biz fazla severiz tv8’i. Çok severim, fazla da tatlı bir ortamdır. Ona bile tav olamadım. Korktum yani” diye konuştu.

“Sigarayı Bıraktım”

Hazal Kaya, kendisi hakkında bir data de paylaştı. Daha önceleri sigara içtiğini gösteren Kaya, sigarayı da bıraktığını ilk önce açıkladı. Kaya, “1 sene önce sigarayı bıraktım” ifadesini kullandı.

“Aşk’ı Memnu Büyülü Dizi”

Bir döneme damgasını vuran, çoğu ülkede yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisinin yıllar sonra tekrarını izlediğini bildiren Hazal Kaya, “Hatırlamadığım sahneleri izliyorum. bu vesileyle Aşk-ı Memnu’ya büyümü yapmışlar, ne yapmışlar bilmiyorum. Aşk-ı Memnu büyülü kendimce, efsunlu bir meslek ol. Biz bir sabah Selçuk abi ile birbirimize resim yolladık. Çünkü Teve2’de Aşk-ı Memnu varmış. İkimiz de tutulmuşuz evden çıkamıyoruz. Fotoğrafını çektim, dedim ama ‘Biz bu işte oynadık yani niye hala izliyoruz abi bunu…’ Böyle izliyorum ve hatırlamıyorum filan…” diye konuştu.

Başlarken böyle bir meslek olacağını hiç düşünmediği itirafını yapan Hazal Kaya, “Ben Selçuk Usul ile oynayacağım diye ellerim ayaklarım titriyordu. 17 yaşındayım. 18 yaşıma sette girdim ben” diye konuştu.

Kendisinin de Nihal karakterini sevemediğini açıklayan Hazal Kaya, Nihal’in oda oda Behlül’ün aldığı pırlanta yüzüğü gösterdiğini sahneyi hatırlattı ve o sahnedeki Nihal’i oldukça eleştirdi.

“Shameless Uyarlamasına Ben İnanmadım”

Amerikan dizisi Shameless’in Türkiye’ye uyarlanacağını Fatih Aksoy’dan duyduğu süre buna inanmadığını dile getiren Hazal Kaya, Bizim Öykü dizisiyle ilgili manâlı detaylar verdi.

Med Üretim’ın sahibi Fatih Aksoy’a “Değil canım olur mu o kadar bir şey” diyerek birincil tepkisini gösterdiğini anlatan Hazal Kaya, gay karakterinin olmaması konusuna da değindi.

“Ben inanmadım. Fatih beye birincil şey yapan benim. Yok canım olur mu o kadar şey falan dedim. Orada mevzu şu, bu işi uyarlıyor musun, uyarlamıyor musun? (gay karakteri için) Iş doğrusu bir İngiliz işi. Ben 2012’de Shameless’i ilk kez izlemiştim. Ona bana çok İngiliz geldi. Amerikan versiyonunda burayla daha uygun fazla ulusluluk durumu var. Amerikan versiyonunda bizim izlemeye alıştığımız bir öykü ve ambiyans var. Shameless’in Türkiye adaptasyonu, birincil yapılacağı zaman Fatih bey yapacağım dedi. Sonra yapmama kararı aldı. O iş bir kaç kere el değiştirdi. O meslek tekrar tekrar el değiştirdi. Önce Kanal D’de olacaktı, olmadı. El değiştirdikçe kesintisiz bana teklifi geldi. Ben kesintisiz bilmiyorum dedim. Dizinin da fanı olarak belli olamıyorum. Siz ne açıklamak istiyorsunuz bu işi buraya uyarlayarak, ben anlayamadım dedim. Bu işin isminin Shameless olması bile ironik. Fazla gelecek bir iş bana. Fatih Aksoy bu sektörün en eskilerinden. O şunu söyledi: Bu garip bir kardeşlik ve aile hikayesi var. Her şeyi bir kenara bırakalım, Shameless’in nasıl sistem dertleri olduğunu. 5 kardeşine ve babasına bakan sarhoş bir babanın 6 çocuğu hikayesini istersen Endonezya’ya uyarla, bu hikaye baştan tutar. Çünkü bu öykü bitmiş var dedi adam…”

Detayları videoda bulabilirsiniz: