BÜŞRA DEVELİ KİMDİR?

BÜŞRA DEVELİ KİMDİR?

Haziran 8, 2019 0 Yazar: admin

Son günlerde adı Fi dizisiyle bol miktarda anılmaya başlanan Büşra Develi, bununla birlikte Bizim Hikaye ’de oynayan Burak Deniz ’in de sevgilisi olması sebebiyle gündemden düşmedi. Bu kez Kanal D ekranlarında bu akşam başlayacak olan Mehmed Bir Evren Fatihi dizisinde rol alan Develi, ekrana yeniden damgasını vuracak.

O3 Medya ’nın Kanal D için çektiği ‘Mehmed: Bir Âlem Fatihi ’ dizisinde Eleni karakterini oynayan ünlü oyuncu, Kıvanç Tatlıtuğ ’un yaz aylarında çekilen Hadi Be Oğlum filminde de rol almıştı.

Develi ’nin Mehmed Bir Cihan Fatihi ’nde oynayacağı Eleni karakteri şöyle tanım ediliyor:

Mega Dük Notaras ’ın kızı olarak en büyük gerçek dışı günün birinde Bizans ’ın manâlı mimarlarından biri almak iken siyasi sebepler sebebiyle Şehzade Orhan ’la evlenmeye zorlanır. Konstantinopolis ’cilt Edirne ’ye içten başlayan yolculuğu Sultan Mehmed ’in esiri olmasıyla son bulur. Tabii her son yeni bir başlangıçtır.

BÜŞRA DEVELİ KİMDİR?

Büşra Develi, 25 Ağustos 1993 tarihinde İzmit ’te dünyaya geldi. İlköğretim eğitiminin peşinde ailesiyle birlikte Antalya ’ya taşındı ve orta öğretim ile lise eğitimini Antalya ’da tamamladı.

Sonrasında tiyatro ve oyunculuk eğitimi için İstanbul ’a gelen Büşra Develi, sınavlarını kazanarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ’nde Tiyatro bölümünde okumaya başladı.

Enbe Orkestrası & İlyas Yalçıntaş ’ın “İncir” şarkısına çekilen klipte rol alan Büşra Develi, 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Selin karakterini canlandırdı.

Ardından 2016 yılında yayınlanan Tatlı İntikam dizisinde Rüzgar rolünü üstlendi. 2017 yılında puhuTV ’de yayınlanmaya başlayan Fi dizisinde asıl şahsiyet olan Bilge ’yi canlandırdı.

Aynı zamanda Ekim ayında vizyona giren Ülkü adlı sinema filminde de Nimet rolünü üstlenen Büşra Develi, Kıvanç Tatlıtuğ ’un yeni sinema filminde Hadi Be Oğlum ’da da rol üstlendi.