Caner Cindoruk, gençlere önemli bir çağrıda bulundu

Caner Cindoruk, gençlere önemli bir çağrıda bulundu

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Caner Cindoruk gençleri ‘sanata ’ çağırdı

Şimdilerde “Harikulade Asır Kösem” dizisinde izlediğimiz Caner Cindoruk ’tan sanatsal çağrı.

Sözcü ’de bulunan habere kadar sanat adına atılan adımların her geçen gün zorlaştığı bir ortamda gençlerle bir araya gelen Caner Cindoruk, onlara kayda değer bir çağrıda bulundu. İstanbul Şehir Halkı Üniversitesi Tiyatro Kulübü ’nün düzenlediği ‘Oyunculuk Üzerine ’ sohbetlerinin ilk konuğu olan Caner Cindoruk, öğrencilere tiyatrodan asla vazgeçmemeleri tavsiyesinde bulundu.

‘ELBETTE VAZGEÇMEYİN ’

İstanbul Kent Üniversitesi Tiyatro Kulübü ’nün ‘Oyunculuk Üstüne ’ başlıklı sohbet toplantılarının ilk konuğu ‘Harikulade Yüzyıl Kösem ’ dizisinde izlediğimiz Caner Cindoruk oldu. Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi ’nde eğitim gördüğü dönemde üniversitenin tiyatro kulübünde uzun saatler geçirdiğini anlatan Caner Cindoruk, “Tiyatroya 17 yaşımda Adana Kent Tiyatrosu ’nda başladım. Aynı yıl üniversiteyi kazandım lakin benim yetişmemdeki en büyük etken şehir halkı tiyatrosunun yanı sıra üniversitemin tiyatro topluluğu oldu. Fazla denek işler yaptık, çoğu başarının altına imza attık. Hatta okulu uzatmamdaki sebep yine tiyatro topluluğuydu. Hayatınızda ‘Ne yapacaksın tiyatrocu mu olacaksın? ’ diyenler hep olacaktır. Tavsiyem elbette tiyatrodan vazgeçmeyin” dedi.

“VAPURUN ARKASINDA AYAKLARIMI UZATAMIYORUM”

Caner Cindoruk, öğrencilerin meşhur olunca hayatınızda neler değişti sorusuna ise şöyle cevap verdi: “Meşhur elde etmek hayatınıza çok şey katıyor ve bununla birlikte çok şey götürüyor. Özgürlüğünüz azalıyor. Benim İstanbul ’a geldiğim vakit en fazla sevdiğim şey vapurun ardından ayaklarımı uzatmaktı, bunu derhal yapamıyorum”

Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan başarılı oyuncu, öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirdi.