Çarpışma ’nın Asiye ’si Şebnem Sönmez, Datça ’ya yerleşti

Çarpışma ’nın Asiye ’si Şebnem Sönmez, Datça ’ya yerleşti

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Son olarak Show TV ’nin Çarpışma dizisinde oynayan Artist oyuncu Şebnem Sönmez de pek çok meşhur isim gibi İstanbul ’dan uzaklaşıyor.

Şebnem Sönmez ’in de bir süre önce Datça ’ya yerleştiği öğrenildi.

Usta oyuncu Şebnem Sönmez, Datça ’ya yerleşti. İstanbul ’daki evini kapatmayan oyuncu, Datça ile İstanbul aralarında mekik dokuyacak.

Şebnem Sönmez, öğrencileri, reklam, sinema ve dizi çekimleri için çoğu kez İstanbul ’a gelecek.

Şebnem Sönmez kimdir?

1968 yılında İstanbul ’da doğan Şebnem Sönmez, tiyatroya lise yıllarında Pendik Gençlik Tiyatrosu ’nda başladı. Burada “Göç” ve “Emekli” adlı oyunlarda, Kartal Sanat Tiyatrosu ’nda “Bu Zamlar Bana Aleyhinde”, “Vur Bir Mastika” ve “Küçük Küçükler”(Çocuk Oyunu) adlı oyunlarda ve Taner Barlas Mim Tiyatroları ’nda “Konçinalar”, “Kozalar” adlı oyunlarda yer aldı.

Tiyatroyla uğraşırken bu arada da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı ’na girdi. 1991-1992 tiyatro sezonunda Dormen Tiyatrosu ’nda “Rahatsızlık Hastası”, “Alo Dost”, “5 ’ten 7 ’ye”, “Arapsaçı”, “Şarkılar Susarsa” ve “Ayının Fendi Avcıyı Yendi”(Çocuk Oyunu) adlı oyunlarda sahneye çıktı. “Beceriksiz Etek” adlı dizi ile televizyonla tanışan sanatkâr, sonradan “Yaz Evi”, “Bir Demet Tiyatro”, “Güneş Yanıkları” ve “7 Numara” adlı dizilerde rol aldı. 1997-1998 tiyatro sezonunda Tiyatro Stüdyosu ’nda “Balkon” adlı oyunda yer aldı ve bu oyunla Avni Dilligil En İyi Asistan Kadın Oyuncu Ödülü ’nü aldı.

“Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?” adlı oyunla BKM ailesine katılan Sönmez, bu oyundaki rolüyle Afife Jale En İyi Asistan Bayan Ödülü ’nü aldı.1988-1994 yıllarında çeşitli anaokulları, ilkokul ve liselerde drama öğretmenliği ve 1985 ’te derslik öğretmenliği yapan sanatkâr, 1991-1993 ’te kendi okulunda “Yaz Tiyatrosu” adı aşağı bir takım kurdu ve bu çalışmalarını hala sürdürmektedir.

Rolaldığı bazı sinema filmleri

Döngel Karhanesi – 2005
Abdülhamit Düşerken – 2002
Vizontele – 2000

Dizi Filmler

Elveda Rumeli
Bir Demet Tiyatro
Erkekler Ağlamaz
Sen misin Yok misin?
Perili Konut
Avrupa Yakası (TV) (davetli oyuncu, 2 bölüm) – 2004
Çarli Meslek Başında
Güneş Yanıkları
Yedi Numara
Dış Kapının Mandalları
Bir Demet Tiyatro
Yaz Evi