Cem Yılmaz ’dan alkışlanacak hareket…

Cem Yılmaz ’dan alkışlanacak hareket…

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Meşhur komedyen Cem Yılmaz, bir kaç gün önce basının ve sosyal medyanın gündeminde fazla konuşulan bir haberdeki genç için harekete geçti.

19 yaşındaki otizmli Yunus Yazar ’ın hikayesi gazetelerde, bir takım tv haberlerinde yer almış, sosyal medyada da oldukça çok konuşulmuştu. Puanı yetmediği için konservatuvar sınavlarına girmeye hak kazanamayan Yunus ’un yeteneği müzik öğretmeni tarafından farkedilmişti. Yunus ’un Mozart, Beethoven gibi artist isimlerde olan bir kulağa sahip olduğu ortaya çıkmış, oysa kısıtlı imkanlarıyla müzik çalışmalarını sürdürmekte zorlandığı haberleri yapılmıştı.

İkiz kardeşi olan Yunus Yazan, ailesiyle birlikte bir gecekonduda hayatını sürdürüyordu. İşte tüm bu haberler ünlü komedyenin de kulağına gitti ve Cem Yılmaz, Yunus Yazar ’ın durumuna aldırışsız kalamadı. sosyal ağ hesabından yetkililere seslenerek Yazar ’a desteklemek istediğini belirtti.

Cem Yılmaz, twitter hesabından konuyla ilgili olarak “Bu değerli kardeşimize destek olmak istiyorum. Konservatuar okuması için yetkililer de yardım olursa ben burs atamak isterim” diye yazdı.