Ceylin Atik cinayetinde korkunç gerçek ortaya çıktı

Ceylin Atik cinayetinde korkunç gerçek ortaya çıktı

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

İzmir Ödemiş ’te 10 yaşında öldürülen Ceylin Atik, cinayetinin perde arkası aralandı. 3 birey ceza zanlısı olarak tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Katil zanlısı Şükrüye T. ’nin ölüm eden 2 çocuğunu da öldürüp öldürmediği araştırılıyor. Detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz….

İşte Ceylin Atik cinayetinin perde arkasından yaşanan bütün gerçekler…

Uyruk ’deri Musa Kesler ’in haberine göre İzmir ’in Ödemiş ilçesinde 10 yaşındaki Ceylin Atik parkta oynarken kaybolmuş, komşusunun evinde sandığın içine saklanmış halde ölü bulunmuştu. Ölü bulunan Ceylin Atik olayıyla ilgili komşu Şükriye T. (30), eşi Serdar T. (37) ve Şükriye T. ’nin annesi R.Ö. (62) gözaltına alınmıştı.

Büyük yankı uyandıran olay sonrası 3 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Adli mercilere sevk edilen 3 zanlı nöbetçi mahkeme göre tutuklanarak cezaevine konuldu. öte yandan, katil zanlısı olarak tutuklanan Şükriye T. ’nin daha önce ölen iki çocuğunun ölüm nedeni de araştırılıyor.

İŞTE ŞOKE EDEN O İTİRAFLAR!

Ceylin ’in katledilmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan zanlılardan Şükriye.T ifadelerinde Ceylin ’i neden ve nasıl öldürdüğünü anlattı. İfadelerine tarafından Şükriye T, Ceylin ’i dedesinden fidye almak için, kendi çocuğuyla oynaması bahanesiyle kandırarak kaçırdı. sonradan da yüzüne havlu bastırarak bayılttı. Bu şart üzerine paniğe kapılan Şükriye.T Ceylin ’in başına ahşap kasa ile vurarak öldürdü.

Ablası C.G ’nin evinden çaldığı sim kartı da eski telefonuna takarak Ceylin ’in dedesine mesaj attı.

Şükriye.T ve öteki zanlılar ‘iştirak halinde tasarlayarak, canavarca hisle ya da ızdırap çektirerek, bir suçu gizli tutmak, delillerini ortadan kaldırmak ya da işlenmesini kolaylaştırmak yada yakalanmamak nedeniyle çocuğa aleyhinde bile bile öldürme ’ suçundan tutuklandı.

KOCASI İHBAR ETMİŞ!

Polisin Şükriye T ’ye nasıl ulaştığının ayrıntıları da ortaya çıktı. Soruşturma dosyasına göre olayı soruşturan polisler 12 Haziran ’da Şükriye T ’nin kocası Serdar T. ile görüştü. Serdar T. bu görüşmede ‘Eşim bana birşeyler anlattı. Ceylin adlı kız bizim evde düşmüş, eşim de panikleyerek kızı evdeki bir sandığın içerisinde koymuş. ’ diyerek durumu polislere anlattı. Bunun üzerine de hemencecik Şükriye T ’nin evine başat yapıldı. Yapılan aramada küçük Ceylin ’in sandıktaki cesedi bulundu.

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, Ceylin Atik cinayeti soruşturmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Başsavcı Tekin açıklamasında soruşturma süreciyle ilgili bilgiler verdi.

İşte o izah etme:

Kameralar incelendi

Soruşturma dahilinde, kolluk görevlileri göre çocuğun son görüldüğü yer olan Cumhuriyet Mahallesi Düzen sokak üstünde bulunan güvenlik kameraları incelendi. Kamera görüntülerinin birinde Düzen sokaktan Selvi sokak istikametine yalnız olarak gittiği görüldü. Gittiği istikamet göz önüne alınarak toplam 12 emniyet kamerasına ait görüntüler incelemeye gücenmiş fakat çocuğa ait gösterme tespit edilememiştir.

Başkasının hattından mesaj atmış

Gönderilen mesaj ile ilgili olarak yapılan çözümleme ve araştırmalarda; mesajın İ.G tarafından kullanılan telefondan gönderildiği, telefon hattının İ.G ’ nin annesi olan C.G adına belirtilen olduğu belirlenmiştir. İ.G ve C.G kolluk biriminde alınan ifadelerinde suçlamaları kabul etmediler. İ.G telefon hattını kendisinin kullandığını ama bir süre önce kaybettiğini ifade etti. Yapılan incelemeler neticesinde kayıp çocuğun C.G ’ nin kardeşleri olan M.S ve N.S ’ nin evlerinde olabileceği değerlendirilerek adı geçenlerin konutlarında ve eklentilerinde arama yapıldı. M.S kolluk biriminde alınan ifadesinde suçlamayı kabul etmedi.

‘Eşim bana anlattı ’

Soruşturma kapsamında kolluk birimi kadar toplam beş şahsın belirsiz sıfatı ile 11 şahsın ise veri sahibi sıfatı ile ifadeleri alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğüne yan araştırma ekibi 12 Haziran ’da saat 10.40 sıralarında S.T ile yapmış olduğu görüşmede, ‘eşinin kendisine bir şeyler anlattığını, Ceylin isimli kızın kendi evlerinde düştüğünü, sonra eşinin panikleyerek kızı evde yer alan sandığın içerisine koyduğunu söylediğini ’ demeç etmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile şüphelilere ait evde arama yapıldı.

‘Fidye için kaçırmış ’

Şüpheli Ş.T kolluk biriminde ve Cumhuriyet Başsavcılığımızda alınan ifadelerinde, C.A isimli çocuğu dedesinden fidye olmak için kendi çocuğu ile oynaması bahanesiyle evine gösteri ederek blöf yapmak sureti ile kaçırdığını, yüzüne havlu ile bastırarak bayılmasını sağladığını, sonra paniğe kapılarak çocuğun başına evde yer alan ahşap kasa ile vurmak sureti ile öldürdüğünü, evvelden ablası olan C.G nin evinden çalmış olduğu sim kartı eski telefonuna takarak C.A ’ nın dedesine mesaj çektiğini itiraf etti.

‘İştirak halinde, canavarca hisle… ’

Şüpheliler S.T ve R.Ö ise üzerilerine atılı olan suçlamayı kabul etmemişler, suça iştirak etmediklerini açıklama etmişlerdir. Mevcut kanıt durumu itibarı ile şüpheliler Ş.T, S.T ve R.Ö hakkında iştirak halinde tasarlayarak, canavarca hisle ya da eziyet çektirerek, bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak ya da işlenmesini kolaylaştırmak yada yakalanmamak amacıyla çocuğa aleyhinde kasıtlı olarak öldürme suçundan 15/06/2017 tarihinde sevk edildikleri Sulh Suç Oluşturan Hakimliği göre tutuklanmalarına karar verilmiştir.

‘Evde daha önce arama yapılmadı ’

Dağıtılmış basın yayınlama organlarında şüpheliler Ş.T ve ST ye ait konutta daha önce üç kere arama yapılmasına rağmen çocuğun bulunamadığı fakat son aramada bulunabildiği yönünde ifadeler yer almış ise de bu gerçeği yansıtmamaktadır. Ilk başvuru anından itibaren olay ayrıntılı bir şekilde araştırılmış mesaj gönderen numara üstüne yoğunlaşılmış belirsiz olabileceği değerlendirilen diğer kişilere ait konutlar aranmıştır. Durum ile ilgili adap ve bilgisi olabilecek bütün şahıslar araştırılmış ve bilgilerine başvurulmuştur. Olay tüm yönleri ile araştırılmaya devam etmektedir. Şüpheliler Ş.T ve S.T ’ nin önceki tarihlerde ölen iki çocuğu ile ilgili de ayrıca inceleme ve araştırma yapılmaktadır. Soruşturmalar çok yönü olan devam etmekte olup, tamamlandığında ayrıca yorumlama yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyulur.”