Cinayeti Vatan Şaşmaz işledi!

Cinayeti Vatan Şaşmaz işledi!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Vatan Şaşmaz cinayetiyle ilgili Siyasi Haber internet sitesi yazarlarından Gülfer Akkaya, “Cinayeti Vatan Şaşmaz işledi” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Bu bahis gündeme bomba gibi düştü.

İşte o yazı:

Cinayeti Vatan Şaşmaz işledi

Cinayeti Vatan Yanılmaz işledi. Toplum ve onun borazanı cinsiyetçi medya cinayeti Filiz Aker ’e yükledi.

Zira Filiz Aker ile Vatan Muhakkak arasında yaşanan (somut-manevi) ilişkilerin benzerini yaşayan milyonlarca bayan ve erkek var. Filiz Aker ’in, Vatan Şaşmaz ile aralarında geçen şeylere susmaması ve intikam alması erkekleri kaygılandırdı. Çünkü erkekler kadınlarla yatıp, eğer varsa o kadınların paraları ile yaşayıp, kadına ve parasına sahip olup canları istediğinde ya da yeni bir kadın bulduklarında ellerini kollarını sallayarak gitmeye alışkınlar.

Geride bırakılan kişinin neler hissettiğini, neler yaşadığını düşünmezler. Kalbi mi kırıldı? Aptal yerine mi kondu? İntikam duygusuyla mı doldu?

Erkekler aşk ve para ilişkilerinde kadınları ciddiye almazlar. Kendilerini kadınlardan zeki görürler. Karar verici onlardır. Aşık bir kadından hasar göreceklerini düşünmezler. Daha da önemlisi kadınlardan korkmazlar. Onları hafife alırlar. Canım cicim ile oyalarlar. Daha olmadı terk ederler. Kadın kalakalır.

Filiz Aker olayı kadın ve erkek arasındaki bu erkek dominant dengeye bunalmış bir kurşun oldu. Ve erkekleri kaygılandıran da bu oldu.

Oysa ne güzel gidiyordu her şey. Erkekler kadınlarla ayrıca yatıyor keza paralarını kullanıyor (yoksul kesimde kadınları çalıştırıp ücretlerine el koyuyor) hem de canları istediğinde başlıca hesap bile vermeden çekip gidiyorlardı.

Hayat erkeklere tarafından tasarı edilmişti. Erkeklik, erkekleri kadınlara aleyhinde güçlendirdikçe güçlendiriyordu. Erkekler nasıl isterse böylece olurdu. Kadın itiraz eder, sesini yükseltirse başına gelecekler belliydi. Ahlaksız, doyumsuz, tutkulu, azgın, para düşkünü diye damgalanıyordu. Erkekler kadınlara karşı birbirinin garantörüydü.

Her gün az daha minimum üç kadının erkeklerce katledildiği ülkede bir kadının bir erkeği öldürmesi durum oldu. Öldürülenin magazin dünyasından olması etkiliydi fakat yalnızca bu da değildi. öyle banal bir şey ancak kadınların erkeklerce öldürülmesi. öyle değersiz ancak kadınların hayatı. Böyle bir ortamda meşhur bir erkeğin ülkenin orta uygun bir bayan göre, bir de en ince ayrıntılarına kadar tasarlanmış bir cinayetle öldürülmesiydi ülke gündemine bomba gibi düşen.

Üstelik kabiliyetli, cana yakın, akıcı biriydi öldürülen.

Silah kadının elinde patlamıştı. O halde katil kadındı.

Hemen baktık kim bu bayan diye. Sarışındı, eski mankendi, birkaç filmde oynamıştı, sonradan zengin adamlar avlamaya başlamıştı. Parayı fazla seviyordu. Hırslıydı. Lüks bir yaşam istiyordu. Zengin adamlarla oluyordu. En son İranlı varlıklı bir adamla Amerika ’da yaşamaya başlamıştı. İmam nikâhlıydı. Çünkü böyle kadınları adamlar nikâhlarına almazlardı lakin yataklarına öyle severek alırlardı. Kadın tüm parasını ve varlığını bu varlıklı adam baştan sona edinmişti.

Sonra da Vatan Şaşmaz gibi geleceği parlak, pırıl pırıl bir erkeğe tutkuyla bağlanmıştı. Muhakkak kadından on yaş küçüktü. Ihtiraslı kadın kendinden genç bu erkeği açlık ile istemekten yargılanıyordu. Onun buna hakkı yoktu. Ve kimse Vatan Muhakkak için kadına tutkuyla âşık demedi.

Tutku mutku derken ortaya para ilişkisi dökülüverdi. Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker aralarında sadece aşk yok, para ilişkisi de varmış. Vatan Yanılmaz gibi “paraya ihtiyacı olamayan” bir erkek için bu adam acaba bu kadınla parası için mi ilişkideydi sorusu sorulmadı. Çünkü onun ihtiyacı yoktu. Fakat 130 bin dolarlık alacak meselesinden bahsediliyordu. Borsada kaybedilen iki buçuk, üç milyon dolarlardan bahsediliyordu.

Değil iki buçuk, üç milyon dolar, iki bin lira için insan öldürme potansiyeline sahip nice insan Filiz Aker ’e saldırmaktan geri durmuyordu. Çünkü para kadının değil, erkeğin sahip olabileceği güçtü.

Filiz Aker ’in nasıl para sahibi olduğunu yalan yanlış bilgilerle servis eden medya Vatan Şaşmaz ’ı güzelleyerek anlatıyordu.

Erkeklik korosu Filiz Aker ’i ahlakçı yargılarla yerin dibine sokarken, evli ve baba adayı Vatan Muhakkak ’ı yüceltiyordu. Zaten baba almak, aile sahibi almak erkekleri aklamak için bire birdi. Vatan Muhakkak ’ın Filiz Aker ile ilişkisini kestiğini iddia eden medya, Filiz Aker ’i erkeğe asılan, ihtiraslı, psikolojik sorunları olan bayan diye anlatıyordu. Yakışıklı erkek, mesleğinde başarılı spiker kendisinden on yaş büyük, güzelliğinden iz kalmamış bu kadınla niçin olacaktı fakat? Ona koşan onca kadın varken… Üstelik yeni evliyken.

Toplumsal gerçekleri inkâr etmekte, üstünü örtmekte, riyada pek mahir bir toplum olduğumuz şüphe götürmez. Vatan Şaşmaz ’ın kendisinden yaşça büyük olan kadına âşık olacağına olanak vermeyen bizler işyerinde, sitelerde, mahallede benzer birçok olaya defalarca tanık oluyoruz.

Orta yaşta, güzel, statü sahibi, hali vakti yerinde, enerjik nice kadına hemen hemen koşan nice genç erkek var. Bu gerçek yüksek sesle konuşulmasa da herkesçe bilinir. Genç erkekler bu kadınlarla evlenmeyi tercih etmezler fakat ayrılmazlar da. Onların olanaklarından faydalanmayı sürdürürler. Filiz Aker ve Vatan Yanılmaz hadisesi bu gerçeği bir kez daha riyakâr toplumun yüzüne vurdu.

Ayrıca kadınlarla erkekler arasındaki para trafiği sadece aşık çiftlerle sınırlı değil. Kadınlardan borç alıp ödemeyen erkek arkadaşlar, kadınlara kredi çektirip o borcu sahiplenmeyen erkekler akrabalar… Erkeklerin birbirleri arasındaki borca girme ilişkisi ile kadınlara borca girme ilişkisi benzer değil. Çünkü erkekler kadınlardan çekinmiyor. Onları ciddiye almıyor. Bir kadın, bir erkeğe ne yapabilir ki?!

Filiz Aker için bir yeğeni, heves ile Vatan Yanılmaz ’a bağlı diyerek henüz hayatını kaybeden halasının ardında rahat ve güvenilmez, medyanın ağzının suyunu akıtacak direktifler yapmaktan çekinmezken, bir öteki yeğeni halasının hayat dolu, gururlu bir kadın olduğunu, Vatan Şaşmaz ’ın evli iken bile defalarca halasını arayıp görüşelim dediğini aktarıyordu. Cinayetin ise para yüzünden işlendiğini söylüyordu.

Görüldüğü üzere hikâye fazla bildik. Kadın ile erkek aralarında olabilecek en belalı iki öğe; para ve aşk belli başlı mevzuu.

Kalbinin yanı sıra parasını da kaptıran bir kadını ciddiye almayıp onunla oynayan, özgüveni tavan yapmış bir erkek var.

Aptal yerine konmaktan bıkmış ve intikam almayı kafasına koymuş bir bayan. Soğukkanlılıkla planlanan bir cinayet.

Silah kadının elindeydi. Otel odasının kapısının önünde kendinden emin, az sonra buradan rahatça çıkıp gideceğini düşünen adam o silahtan kaçarken gerisinde vurulacaktı. Fakat işte silahı kadının eline tutuşturan kendisiydi.

Bu canice toplumu şaşkına çevirdi. Ilk anda banal bir tutkulu aşık, sansasyonel bir magazin olayı diye düşünülen olay şok atlatılınca erkeklerde ürküntüye neden olacak cinsteydi.

Ve mesele sanıldığından çok daha derindi. Bütün kadınlar ve tüm adamlarla ilgiliydi.