Davut Güloğlu ’nun avukatı davadan çekildi

Davut Güloğlu ’nun avukatı davadan çekildi

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ’nun hakaret davası açtığı şarkıcı Davut Güloğlu ’nun avukatı, reddi hakim talebinin kabul edilmediğini göstererek davadan çekildi. Mahkemece anlaşma bürosuna gönderilen dava dosyasında, tarafların uzlaşamadıkları belirlendi.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ’na hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında 2,5 yıla dek hapis cezası istenen şarkıcı Davut Güloğlu ’nun avukatı, mahkemeye vekillikten istifa ettiğini bildirdi.

SILA İLE DAVUT GÜLOĞLU DURUŞMAYA KATILMADI

İstanbul 9. Asliye Cinayet Mahkemesi ’nde yapılan duruşmaya taraflar katılmadı. Gençoğlu ’nun avukatı duruşmada hazır bulunurken, Güloğlu ’nun avukatı Emrullah Gözcü ise bu dosyadan istifa ettiğine dair dilekçe sundu.

AVUKAT DAVADAN İSTİFA ETTİ

Avukat Gözcü dilekçesinde, “Hakimin reddi talebimiz haksız ve kanuna tutarsız şekilde davacı tarafın en ince ayrıntısına kadar yönlendirmesiyle reddedilmiştir. Sayın hakimin objektif kalacağı inancımız kalmadığı ve kendisinin çekilmediği için iş bu dosyadan biz çekiliyoruz” dedi.

UZLAŞAMADILAR

Mahkeme hakimi, barış bürosundan tarafların uzlaşamadığına dair belgenin geldiğini belirtti. Sıla Gençoğlu ’nun avukatı ise Güloğlu ’nun avukatının istifasının davayı uzatmaya karşın olduğunu ileri sürerek, mahkemenin karar vermesini istedi.

REDDİ BAŞAT TALEBINDE BULUNMUŞTU

Mahkeme, Güloğlu ’na avukatının istifa ettiğinin bildirilmesi için duruşmayı erteledi. Önceki celse görülen davada, mahkeme hakiminin savunmadaki ifadeleri tutanağa geçirmediğini ileri süren Güloğlu ve avukatı Emrullah Gözcü, reddi dominant talebinde bulunmuştu. Talebi değerlendiren Ağır Canice Mahkemesi reddi başat talebini reddetmişti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

15 Temmuz darbe girişiminin peşinde Yenikapı ’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi ’ne Şarkıcı Sıla katılmamış ve “Darbeye karşıyım fakat Yenikapı ’daki şova katılmayacağım” demişti. Bunun üstüne Davut Güloğlu, katıldığı bir televizyon programında, “S… olsun gitsin” ifadesini kullanmıştı. Sıla, bu sözlerin peşinde şikayetçi olmuş ve Davut Güloğlu hakkında, “Basın aracılığıyla hakaret” suçundan 2,5 yıla dek hapis cezası talebiyle dava açılmıştı.