Davut Güloğlu ’nun Sıla cezası belli oldu

Davut Güloğlu ’nun Sıla cezası belli oldu

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Davut Güloğlu ’na o sözü için 8 bin 500 TL para cezası
Şarkıcı Sıla Gençoğlu ’nun Yenikapı ’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi için sarf ettiği sözler üstüne bir programda “S… olsun gitsin” şeklinde küfür eden Davut Güloğlu, ‘basın yoluyla alenen hakaret ’ suçundan 8 bin 500 tl para cezasına çarptırıldı.

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz ’ programında Sıla Gençoğlu hakkında konuşan davut güloğlu, “Darbeye karşıyım fakat Yenikapı ’daki şova katılmayacağım” diyen meslektaşı için “S… olsun gitsin” ifadesini kullanmıştı.

Sıla ’nın şikayeti üzerine Güloğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kadar başlatılan soruşturma neticesinde iddianame düzenlenmişti. Güloğlu ’nun ‘basın yoluyla hakaret ’ suçundan 2 sene 4 aya değin hapis istemiyle cezalandırılması istenmişti.

İstanbul 9 ’uncu Asliye Cinayet Mahkemesi ’nde görülen duruşmaya davalı Davut Güloğlu ve davacı Sıla Gençoğlu katılmazken, tarafları avukatları temsil etti. Kararını açıklayan başat, davalı Davut Güloğlu ’nu ‘basın aracılığıyla alenen hakaret ’ suçundan önce 1 sene 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Egemen, Güloğlu ’nun bu cezasını 8 bin 500 TL adli para cezasına çevirdi. Meşhur şarkıcının bu parayı 12 eşit taksitle ödemesine karar verildi.