Diriliş Ertuğrul 150. final bölümü fragmanı

Diriliş Ertuğrul 150. final bölümü fragmanı

Haziran 3, 2019 0 Yazar: admin

TRT 1 ekranlarında izlenme rekorları kıran Türk televizyon tarihinin “Diriliş Ertuğrul” destanı, final bölümüyle 29 Mayıs 2019 Çarşamba akşamı saat 20.30 ’da ekranlara geliyor. Ertuğrul Bey, Berkehan ’ın yanına bu arada yolda Arıkbuka tarafından tuzağa çekilmişti. Kurulacak her türlü oyuna aleyhinde hazırlıklı olan Ertuğrul Bey ve Alplar, Arıkbuka ve adamlarını etkisiz hale getirip Artıkbuka ’yı öldürecekken o yeniden kaçmayı başarmıştı.

Umuroğlu obasında ise hileyle oba beylerini kendi safına çeken Sırma, Taşkın Bey ’i oba beyi olarak seçtirmiş ve onun evlenme teklifini Kabul etmişti. Beylik seçiminde bir kandırma olduğunu fark eden İlbilge, Gündoğdu Bey ’den destek istemiş ve bu oyunu bozup Taşkın Bey ’i etkisiz ülkü getirmişti.

Ertuğrul Bey, Berke Han ’a en yakın adamlarından birinin casus olduğunu ve Anadolu ’da başlatacakları büyük cengin bilgilerini Moğollara aktardığını anlatmak üzere onun yanına gitmiş ve haini deşifre etmişti.

Umur obasında ise Sırma ve Taşkın beyin çevirdiği işler ve benekli ortaklıkları ortaya çıkmış, Taşkın beyin cezası kesilmişti. Sırma derhal ne yapacak?

Töreye muhalefeti ve Türk obalarına ihanetinden dolayı ağabeyi Beybolat ’ı gözden düşüren İlbilge bacısı Sırma ’yı da tek kalemde silecek mi? Yoksa af mı edecek?

Kayı obasında Hayme ananın başlattığı düğün hazırlıkları nihayete erecek mi?

İlbilge ve Ertuğrul evlenebilecek mi?

Tüm bu soruların cevabı final bölümüyle Diriliş Ertuğrul ’da!

Diriliş Ertuğrul final bölümü 29 Mayıs Çarşamba akşamı TRT 1 ’de!