Diriliş Ertuğrul dizisinde kafaları karıştıran gelişme! Final mi yapacak, sezon finali mi?

Diriliş Ertuğrul dizisinde kafaları karıştıran gelişme! Final mi yapacak, sezon finali mi?

Haziran 3, 2019 0 Yazar: admin

Diriliş Ertuğrul dizisinin final yapacağı uzun süredir konuşulmakta, söylenmekte… Daha evvelden bilindiği üzere 29 Mayıs Salı akşamı dizi 150. bölümüyle birlikte ekranlara veda edecek.

Fakat kafaları karıştıran yeni bir gelişme var. TRT1 ’den yapılan düzeltmede ‘final değil ’ ‘sezon finali ’ yapacağı bilgisi iletilmekte. Hem TRT1 ’in youtube kanalında paylaşılan 150. bölüm fragmanı da final yok, ‘sezon finali ’ olarak revize edildi.

Diriliş Ertuğrul dizisinin sezon finali yapacak olması önümüzdeki sezon da devam edeceği anlamı taşıyor.

Bu durumda net bir tanımlama getirilmedi. Oysa dizinin izleyicilerinin kafası bir hayli karıştı.

İşte TRT1 ’den ayarlama adı altında paylaşılan Diriliş Ertuğrul dizisi basın bülteni:

TRT 1 ekranlarında izlenme rekorları kıran Türk televizyon tarihinin “Diriliş Ertuğrul” destanı, sezon finali bölümüyle 29 Mayıs 2019 Çarşamba akşamı saat 20.30 ’da ekranlara geliyor.

İşte 150. birim sezon finali fragmanı başlıklı video:

Ertuğrul Bey, Berkehan ’ın yanında bu arada yolda Arıkbuka göre tuzağa çekilmişti. Kurulacak her türlü oyuna aleyhinde tedbirli olan Ertuğrul Bey ve Alplar,Arıkbuka ve adamlarını etkisiz hale getirip Artıkbuka ’yı öldürecekken o tekrar kaçmayı başarmıştı.

Umuroğlu obasında ise hileyle oba beylerini kendi safına çeken Sırma, Taşkın Bey ’i oba beyi olarak seçtirmiş ve onun evlenme teklifini Kabul etmişti. Beylik seçiminde bir kandırma olduğunu farkeden İlbilge, Gündoğdu Bey ’den yardım
istemiş ve bu oyunu bozup Taşkın Bey ’i etkisiz hale getirmişti.

Ertuğrul Bey, Berke Han ’a en yakın adamlarından birinin casus olduğunu ve Anadolu ’da başlatacakları büyük cengin bilgilerini Moğollara aktardığını bildirmek üzere onun yanına gitmiş ve haini deşifre etmişti.

Umur obasında ise Sırma ve Taşkın beyin çevirdiği işler ve lekeli ortaklıkları ortaya çıkmış, Taşkın beyin cezası kesilmişti. Sırma acilen ne yapacak? Töreye muhalefeti ve Türk obalarına ihanetinden nedeniyle ağabeyi Beybolat ’ı
gözden düşüren İlbilge, bacısı Sırma ’yı da tek kalemde silecek mi? Yahut bağışlama mı edecek?

Kayı obasında Hayme ananın başlattığı düğün hazırlıkları nihayete erecek mi? İlbilge ve Ertuğrul evlenebilecek mi?
Tüm bu soruların cevabı sezon finali bölümüyle Diriliş Ertuğrul ’da! Diriliş Ertuğrul sezon finali bölümü 29Mayıs Çarşamba akşamı TRT 1 ’de!