Dizilere hayat veren bir adam; Cem Özkan kimdir?

Dizilere hayat veren bir adam; Cem Özkan kimdir?

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Cem Özkan ismi çoğu dizi izleyicisine tanıdık olmayan gelebilir. Ama onun dizilere kattığı değeri öğrenince merak edeceğinize eminiz… İşte Cem Özkan kimdir? Sorusunun yanıtı…

Cem Özkan, sevilen diziler için hazırladığı müziklerle dikkatleri üzerine çekiyor. Bir vakit Amerika ’da yaşamını sürdüren Cem Özkan, Melekler Olmasın dizisinin müziği ‘Olmayacak Bir Hayal ’ ile hayran kitlesini arttırmıştı.

Cem Özkan 1969 yılında İstanbul ’da doğdu. 1987 yılında tanıştığı bas gitar ’la başladı müzik tutkusu. Tarkan Mumkule, Hakan Özer ’inde aralarında bulunduğu dönem arkadaşlarıyla China Band grubunu kurdu. İki yıllık grup çalışmasının ardından 1989 yılında Amerika ’ya gitti. Amerika ’da bulunduğu yıllar içinde değişik gruplara bas gitar çaldı ve beste yaptı. 2000 yılında Türkiye ’ye dönüş yapmasının ardındaki Hakan Özer, Oğuz Kaplangı ve Ömer Ahunbay ’la birlikte kurduğu Rebel Moves grubuyla 5 yıl boyunca sayısız konserler verdi. 2005 yılında, halen çalışmalarını sürdürdüğü stüdyosu Soundcheck ’i kurdu. İstanbul Attack ve Gece Yolcuları ’nın albüm prodüktörlüğünün ardındaki kendi bestelerini bir albümde toplamaya karar verdi ve Prodüktörlüğünü Can Şengün ’ün yaptığı ilk albümü Bence 2006′ da müzik marketlerde yerini aldı. Şu sıralar İkinci albümü için stüdyo çalışmalarına aralıksız Cem Özkan bununla birlikte dizi müzikleri yapmaktadır.