Eda Ece Kimdir

Eda Ece Kimdir

Haziran 8, 2019 0 Yazar: admin
Fox TV ’nin yeni dizisi Yasak Elma ’daki Yıldız rolüyle dikkatleri çeken Eda Ece ’nin daha önce hangi dizilerde oynadığını hatırlıyor musunuz? Eda Ece kimdir?

Başarılı oyunculuğuyla dikkatleri çeken Eda Ece ’nin, dizide oynadığı Yıldız, gencecik yaşına rağmen hayatından sıkılmıştır. Ona göre mutluluğun anahtarı varlıklı bir koca bulup evlenmek ve lüks içinde bir hayat yaşamaktır. Sosyeteye ve lüks insanlara hayranlık duyar. Yıllar sonradan Ender ’in teklifiyle hayatının değişebileceğini anlayıp, aklını Halit ’i tavlamak ve onun karısı edebilmek için kullanacaktır.

Habertürk gazetesine verdiği bir röportajında “Zeki ve akıllı olduğuma inanıyorum. Pratik zekâmı seviyorum ve işle ilgili avantajlarını görüyorum. Çabuk düşünürüm, yanıt veririm ve çözüm bulurum” açıklamasını yapan Eda Ece, hakkında bilinmeyenleri de anlattı. Psikoloji mezunu olan Eda Ece, lise yıllarında tiyatroya merak sarmış.

Vücudunda 3 dövmesi olduğunu söyleyen Eda Ece, oyunculuk yaparken dövmelerinin sorun yaratmasından dem vurarak “Çok ufak dövmelerim var. Hollywood ’daki oyuncuların tekrar altında dövmeleri var lakin onları hiç görmüyoruz. Bizde onları kapatacak ne süre ne de makyöz var. Bilseydim yaptırmazdım” diye konuşuyor.

En çok komedi dizisinde oynamayı fazla istediğini bildiren Eda Ece, Binnur Kaya ’ya hayran.

EDA ECE KİMDİR?

Eda Ece 20 Haziran 1990, İstanbul doğumlu. Şişli Terakki Lisesi ve ardındaki İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. 3 kız çocuklu bir ailenin en küçüğüdür. 2011 yılında Show Tv ’de yayınlanan Kirli Yedili dizisiyle profesyonel oyunculuk hayatına başladı.

2013 yılında Kızım İçin sinema filminde oynadı. TRT 1′ da yayınlanmakta olan Beni Böyle Sev dizisinin yeni sezonunda Zeyno karakteriyle diziye dahil olmuştur.2015 yılında Kocan Kadar Konuş sinema filminde oynadı ve Show TV ’ de yayınlanan İlişki Durumu: Girift dizisinde oynadı. 2016 yılında Kocan Kodar Konuş: Diriliş sinema filminde ve Görümce sinema filminde oynadı. Mahrumlar adlı televizyon filminde oynadı ve 2017 yılında Büyükbaba Korkut Hikayeleri: Çılgın Dumrul adlı sinema filminde rol aldı.

YER ALDIĞI FİLMLER VE DİZİLER

Kızım İçin
Kocan Dek Konuş
Kocan Değin Konuş: Diriliş
Görümce
Büyükbaba Korkut Hikayeleri: Çılgın Dumrul
Hayat Bilgisi
Pis Yedili
Beni Böyle Sev
İlişki Durumu: Girift
Yasak Elma