Emrah Serbes ’in ölümlü trafik kazasıyla ilgili yeni gelişmeler var

Emrah Serbes ’in ölümlü trafik kazasıyla ilgili yeni gelişmeler var

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

İzmir-Kültürlü Otoyolu ’nda 59 yaşındaki Ayhan Özçelik ve kızı 16 yaşındaki Zeynep ’in yaşamlarını yitirdiği ve yazan Emrah Serbes ’in “Arabulucu ben kullanıyordum” itirafının arkasında tartışma yaratan kazaya ilişkin soruşturma sürüyor.Özçelik Ailesi ’ni taşıyan aracın İstanbul ’daki evlerinden ayrılırken kaydedilen görüntüleri, kazanın gerisinde tutuklanıp Serbes ’in itirafıyla terhis edilen Kenan Doğru ’nun söylediğinin aksine, aracın arka farlarının ve fren lambalarının yandığını ortaya koydu.

Özçelik Ailesi, “Aracın İstanbul ’daki siteden çıktığı sırada çekilen görüntüler, Kenan Doğru ’nun “Arkadaki lambaları silikti” iddiasını çürütüyor. Kamera kayıtlarını delil olarak savcılığa vereceğiz” dedi.

‘KAN PARASI ÖDEDİ ’ İDDİASINA YALANLAMA

Olayla ilgili soruşturma sürerken, Serbes ’in tutuklanmasının gerisinde ortaya atılan “Kan parası ödedi” iddiasını ailenin avukatları yalanladı. Avukatlar, “Belirsiz Emrah Serbes ile ailenin avukatı veya yakınları arasında herhangi bir görüşme, hiçbir şekilde gerçekleştirmemiştir” diye konuştu.

‘KAZANIN ETKİSİNDE ’

Baba-kızın öldüğü, annenin ağır yaralandığı kazanın arkasında sürücünün kendisi olduğunu açıklama edip tutuklanan, Serbes ’in itirafıyla terhis edilen Kenan Doğru ’nun kardeşi İ.C. Dürüst, konuştu. İ.C. Içten, olayın sarsıntısını yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: “Olay derhal ortaya meydana çıkan manzaranın sarsıcı etkisi ve üzüntüsüyle kardeşim böyle bir beyanda bulunmuş. Kendisiyle yaptığımız konuşmada birkaç saat içinde verdiği kararla ilgili büyük sıkıntılar yaşamış olmasına rağmen, o an için geri dönüş olanağı olmayan bir etraf içinde sorumluluğu edinmek zorunda hissettiğini anlattı. Kardeşim şu an tarif edemediği bir acının içinde. Şahit oldukları, basit şeyler değil. Fakat ölüm edenlerin acısı tüm duyguların üzerinde.”