Fatma Girik ’in yüzünden düşen bin parça

Fatma Girik ’in yüzünden düşen bin parça

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Sinema sanatçısı Fatma Girik, 56 yıllık hayat arkadaşı, Türk Sineması ’nın efsane yönetmenlerinden olan, 95 yaşındaki Memduh Ün ’ün yaşamını yitirmesinin gerisinde ilk olarak bugün evinden çıktı.

Hayli bitkin olduğu görülen Girik, hayat arkadaşı için düzenlenecek törene katılmak üzere havayoluyla İstanbul ’a gitti.

Usta sinema sanatçısı Fatma Girik ’in 56 takvim hayat arkadaşı Memduh Ün, geçen 16 Ekim ’de, saat 10.15 sıramarında 9 aydır tedavi gördüğü Bodrum ’daki Acıbadem Hastanesi ’nde kronik böbrek ve solunum yetmezliğinden yaşamını kaybetti.

Memduh Ün için yarın saat 11.00 ’de vasiyeti üstüne Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Profesör Sami Şekeroğlu Sinema – TV Merkezi ’nde anma töreni düzenlenecek.

Mehduh Ün ’ün ölümünün peşinde Bodrum ’daki evine kapanan Fatma Girik, bugün ilk kez hayat arkadaşının vasiyetini gerçekleştirmek için dışarı çıktı. Evlat edindiği kızı Ahu Karabacak ile Bodrum-Milas Havaalanı ’ndan İstanbul ’daki kutlama törenine yeralma için bu şehre gitti.

Memduh Ün ’ün cenazesinin bugün saat 17.00 ’de Bodrum Belediyesi ’ne ait cenaze aracıyla İstanbul ’a götürüleceği ve yarın Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi ’nde yapılacak törenin gerisinde her tarafta Bodrum ’a getirilip, 20 Ekim Salı günü Adliye Camisi ’nde öğlen kılınacak namazın arkasından Torba Mezarlığı ’nda toprağa verileceği bildirildi.