Fikret Hakan son yolculuğuna böyle uğurlandı

Fikret Hakan son yolculuğuna böyle uğurlandı

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Fikret Hakan ’a vefasızlık yapıldığı söylemlerinin arasına duayen oyuncuya veda edildi

Türk sinemasının duayen isimlerinden Fikret Hakan, Levent Facia Yolal Camii ’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazıyla son yolcuğuna uğurlandı.

Yeşilçam ’ın unutulmaz jönü Fikret Hakan geçtiğimiz gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Hakan için bugün Levent Yıkım Yolal Camii ’nde merasim düzenlendi. Tören Hakan ’ın kızı Elif Hakan, torunu Doğa Atay, aralarında Nilüfer Aydan, Salih Güney, Haldun Dormen, Selahattin Taşdöğen, Serdar Gökhan, Suna Selen, Orhan Gencebay, Mustafa Alabora, Türker İnanoğlu ’nunda olduğu sanatkâr dostları katıldı.

“BİR FİKRET HAKAN OLASI DEĞIL GELMEYECEK”

Fikret Hakan ’ın yakınları, merasim öncesi cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Usta dostları Hakan ’ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Törene katılan oyuncu Selahattin Taşdöğen, “Türk sineması, edebiyatı çok manâlı bir ismini kaybetti. Bir Fikret Hakan olasi değil gelmeyecek” yorumunda bulundu.

“ACILEN YUKARIDA ÇOK DAHA GÜZEL BİR KADRO VAR”

Sanatkâr oyuncu Haldun Dormen, “Fikret Bey ’in tiyatroculuğundan hiç bahsedilmiyor ama biz birçok oyunda beraber oynadık. Tiyatroya Avni Dilligil ile başladı, daha sonra Dormen ’e geçti. Fikret Hakan Tiyatroyu hiç bırakmadı” dedi.

Salih Güney ise “Fikret yalnız oyuncu değil, çoğu özellikleri olan bir insan. Yeri doldurulamaz bir insandı. Yukarıda çok daha hoş bir kadro var şu anda. Sadri ’si ile Kemal ’i ile, Tarık, Ekrem Bora ve yönetmenlerimizle Yeşilçam efsanesi yukarıda yaşıyor” diye konuştu.

“BİR VEFASIZLIK OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Kızı Elif Hakan, bugün yapılan törenlerde babasına bir vefasızlık olmadığını belirterek, “Önemli olan onu seven dostları ile onu bir kez daha hatırlamaktı. hemen bütün dostları burada. Ben bir vefasızlık olduğunu düşünmüyorum. Ahali belki buraya, camiye gelecekleri için oraya gelememiş olabilirler” şeklinde konuştu.

Fikret Hakan, burada kılınan cenaze namazının arkasında Zincirlikuyu Mezarlığı ’na defnedildi.