Gülper Varsa Sus Karadeniz! Sen Anlat Karadeniz izleyicilerinin isyanı dünya gündeminde!

Gülper Varsa Sus Karadeniz! Sen Anlat Karadeniz izleyicilerinin isyanı dünya gündeminde!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

25 Mart 1874 Adana doğumlu olan Dolunay Soysert şu aralar izleyiciyi çılgın eden bir karaktere hayat veriyor.

TRT1 ekranlarında ilk sezonunun finalini geçtiğimiz pazar günü yapan Elimi Vazgeçme dizisinde Sumru olarak izlediğimiz Dolunay Soysert, dizinin hayranlarını adeta çıldırtan bir karakterde.

Sumru ’nun sezon finalinde Azra ’yı öldürmek istemesi ve boğuşma esnasında vurulması ile dizinin hayranlarının iyice nefretini kazandığını da bildirmek lüzumlu. Şimdi 2. sezonu merakla bekleyen izleyiciler Sumru ölecek mi derdine düştü. Zira, Sumru ölür ise Azra katil olur… Elimi Bırakma dizisi ne olacağının o kadar belli olmadığı bir üretim. Dolunay Soysert başrol karakteri fakat şayet o kurşun yarası ile ölür ise bu sefer Azra için hayat çok dramatik geçecek. Çoğu dizi izleyicisi ise Sumru ’nun ölmeyeceğini düşünüyor.

Kısa bir Elimi Bırakma değerlendirmesi yaptıktan sonradan asıl konumuza dönelim. Dolunay hanım yıllar önce geçirdiği estetiğin nimetlerinden fazlasıyla yararlanıyor. Estetik olmadan önceki halini görenler ise şaşırmadan edemiyor.

1994 yılında Kaygısızlar dizisiyle başlayan ekran yolculuğunda o kadar çok rolde yer aldı oysa, Dolunay Soysert ’i tanımayan dizi izleyicisi yoktur.

Çılgın Bediş, Bir İstanbul Masalı, Kırık Kalpler Durağı, Benim Annem Bir Melek, Adanalı, Muhteşem Asır, Kayıp, Bana Sevmeyi Anlat dizileri Dolunay Soysert ’in rol aldığı fazla belli yapımlar. Toplamda 36 projede yer aldığını ve 25 yıldır da oyunculuk yaptığını tekrar hatırlatalım.

Elimi Vazgeçme ’da Sumru karakteriyle başarılı bir performans sergileyen Dolunay Soysert ’in estetiksiz hali aşağıda…

Görenler o günden bugüne geçirdiği değişime az daha şapka çıkartıyor….

Ayrıca, Dolunay hanımın 10 sene boyunca Sen Anlat Karadeniz dizisinin Mustafa ’sı Sinan Tuzcu ile evli kaldığını hatırlatalım. 9 Temmuz 2006 ’da başlayan aşk, 2016 yılında boşanma ile sonuçlanmıştı.

Estetiğin insanı nasıl değiştirdiğinin kanıtı Dolunay Soysert…