Gündem olmak için şekilden şekle giren ünlülere inat bir Mine Tugay gerçeği var!

Gündem olmak için şekilden şekle giren ünlülere inat bir Mine Tugay gerçeği var!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Fox TV ekranında 14 Haziran Cuma akşamı 1. bölümüyle birlikte izleyicilerle buluşmaya hazırlanan Her Tarafta Sen dizisinin fragmanlarının izleyicilere hissettirdiği manâlı noktalar var. Bu noktaları yazımızda bulabileceksiniz.

Yönetmenliğini Ender Mıhlar ’ın yaptığı, senaryosunu Deniz Yeşilgün ile Esra Çetek Yılmazer ’in kaleme aldığı Karga7 Pictures yapımı ‘Yeniden Sen ’ dizisinin oyuncu kadrosu manâlı isimlerden oluşuyor.

Furkan Andıç ve Aybüke Pusat ’ın başrollerinde yer aldığı dizinin oyuncu kadrosunda; Ali Yağcı, Aslıhan Malbora, Ali Gözüşirin, Ali Barkın, Deniz Işın, Cem Cücenoğlu, Aziz Caner İnan, Ayfer Tokatlı, Fatih Özkan ile sanatkâr oyuncular Ayşe Tunaboylu ve Binnur Şerbetçioğlu yer alıyor.

Yaz dizileri arasında büyük dikkat çeken yapım iddialı mı iddialı… Yaza damga vurmayı hedefleyen Baştan Sen dizisi bunu başarabilir mi çoktan bir şey söylemek hatalı olur. Oysa fragmanlarının izleyicide hissettirdiklerinin olumlu olduğu söylenebilir.

Dizinin başarılı oyuncu kadrosu manâlı bir etken olacak. Aybüke Pusat ve Furkan Andıç ikilisi de armoni sağlayabileceklerini gösterdi.

Peki öykü dizinin ekrana damga vurmasını sağlayabilir mi?

Her Yerde Sen 1. birim 1. fragmanı:

Milliyet Blog yazarlarından Anibal Güleroğlu, Tekrar Sen dizisini değerlendirdi ve önemli noktalara bağlantı etti.

İşte Anibal Güleroğlu ’nun yazısı:

FOX ’un romantik komedisinin yaz iddiasındaki bir öteki boyut, genel hikâyesinde kendini göstermekte. Genellikle çarpışmalar, yararsız tartışmalarla kıvılcımlanan aşk olayı burada aşama kaydetmiş biçimde ele alınacak gibi duruyor. Zira Demir ile Selin ’i romantik aşk çemberine sokacak durum, bu iki insanın benzer evde hak iddia etmesine dayalı. Yani daha ayakları yere basan bir tesadüften yola çıkılacak diyebiliriz.

Hak bahis etmekten vazgeçmeyerek keçi inadı sergileyen ve bundan nedeniyle mecburen aynı evi paylaşmak zorunda kalan Demir ile Selin ’in hikâyesi bu doğrultuda girişini yaparken, çatışmacı aşk hallerinin gelişimi de bu gerekli birlikteliğinin meslek hayatına yansımasıyla olacak nitekim.

Senaryo gereği ‘Kardeş Çocukları ’ndan ayrılan ve oradaki karakterini çok zorlama bulduğum Furkan Andıç ’ın canlandırdığı Demir, tanıtımdan göründüğü kadarıyla tam rolünü yakalamış gibi duruyor. Kuralcı ve çekici bir içmimarı canlandıracak oyuncunun bu doğrultuda performansının da hayli göz dolduracağını söylesek yanılmış olmayız.

Genel öyküden yaptığımız çıkarıma tarafından, aşk ve meslek hayatının sorunları yeniden iç içe geçecek. ‘Değişim müthiş olacak ’ havasını solutarak İstanbul ’a adım atan Demir, babasını geçme ve kaybettiklerini geri kazanma hırsıyla çalıştığı şirketin ortağı haline gelirken, deli doymuş bir kız olan Selin ’le aynı evi paylaşmaya başlaması yaptığı tüm planları altüst edecek. Tabii Demir, kaderin oyunuyla bocalarken onun çocuksu kalbine vurulan Selin de bu sert lakin bir böylece da neşeli çatışmacılıktan etkilenecek haliyle.

Bitmiş Sen 1. birim 2. fragmanı:

Zengin ailenin oğlu Demir ile çalışanlar sınıfından Selin ’i kavgadan aşka geçirecek bu süreçte yakışıklı işadamları kadrosundan boy gösterecek olan Burak(Ali Yağcı) da çıkacak sahneye. Hem iş hayatında ayrıca de aşk rekabetinde irtifa göstereceği belirlenmiş. Yanı sıra Selin ’in hayvan sevgisiyle varlık bulacağını düşündüğüm Baytar İbo (Ali Gözüşirin) var hesapta. Mahallenin yakışıklısı ve genç kızların gözdesi olup kalbini tek birine kaptıran İbo, hikâyenin umutsuz aşk kanadını mı dolduracak acaba? Ve öteki karakterler… Tümü de senaryonun kendilerine biçtiği oranda yerine getirecekler romantik komedi katkısını.

SONUÇTA; ‘Güzel buldum İstanbul ’ diyerek geri dönüp bıraktıklarına sahip çıkmayı hedefleyen Demir ile evine çöreklenen adamı, iş uygun de tepesinde bulup ondan el birliğiyle kurtulmanın hesabına girişen Selin ’in büyük gösterişli romantik komedisinde başarının formülü, klişelerden eşsiz lezzet yaratmaktan geçiyor. Yaz aylarındaki rekabetin kışa nazaran daha basit olduğu bir hakiki. gerçi yazdan kışa erişebilme olasılığının varlığını düşünürsek, işi savsaklamamak gerektiği de akılda tutulması gerekenlerden.

Son tahlilde, ‘Tekrar Sen ’in ilk bölüm fragmanıyla neşeli ve abartısız bir atmosfere sahip olacağı izlenimi verdiğini… Bundan ötürü de, yaz günlerinin boşluğunda, can atarak ‘Bitmiş Sen ’ diyenlerin sayısının fazla olacağını söyleyebilirim.

Diğer yandan ‘İçerik gelişimiyle de, bizi memnuniyet edip kendine bağlayabilecek mi peki ’ sorusu da aklımın bir ucunda. Selin ’in dediği gibi, Peter Pan ile uçup yeni bir maceraya çıkmışız hissi verecek mi bize de? Umudumuz ve beklentimiz bu yönde. İzleyip göreceğiz. Şimdiden bol talih.