Harun Kolçak ’ın ölümüyle ilgili acı gerçeği babası açıkladı

Harun Kolçak ’ın ölümüyle ilgili acı gerçeği babası açıkladı

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Oğlu Harun Kolçak ’ın ölümüyle büyük bir acı yaşayan baba Eşref Kolçak, yaptığı bir açıklamayla yürekleri dağladı.

Sabahtan gazetesinin haberine kadar, 62 yaşında vefat eden oğlu Harun Kolçak ’ın arkasından konuşan sanatkâr oyuncu, “Oğlum bahşedilen ilaçların hiçbirini bile bile almamış” dedi.

Harun Kolçak ile Ramazan ’dan önce Yalova ’da verdiği konserde beraber olduklarını ifade eden Eşref Kolçak, “Doktor bana iyi olduğunu söyledi lakin doktorunun konuşması bile beni memnun etme etmedi. 2-3 gün sonra yeniden hastaneye kaldırıldı. sonra hastanedeyken doktoruyla görüştüm, ‘Verdiğimiz ilaçların hiçbirini almamış ’ dedi. bile bile almamış. Annesinin üstüne yemin ettirdim, ‘İlaçlarını al ’ dedim, ‘Hazır baba, ant ederim alacağım ’ dedi. Tekrar almamış. allak bullak durumdayım. Ne söylesem benim için hiçbir şey açıklama etmez. Talih buymuş.” dedi.

Harun Kolçak ’ın cenazesi, 2010 ’da ölüm eden annesi Özcan Kolçak ’ın yanına, babasının kendi namına hazırlattığı Gemlik Mezarlığı ’nda yer alan aile kabristanlığındaki yere defnedilecek.

Oğlunun cenazesinin daha önce kendi mezarını da yaptırdığı Gemlik İlçe Mezarlığı ’nda 7 yıl önce kaybettiği eşi Özcan Kolçak ’ın mezarının üstüne gömüleceğini ifade eden Kolçak, “Benim de mezarım orada. Eşimin yanına kendi mezarımı da yaptırdım. Eşimin mezarının üzerine defnedilecek” dedi. Beyoğlu Belediyesi ’nin cenaze için yardım başvurusunda bulunduğunu ve Teşvikiye Camii ’nden cenazenin kaldırılması için hazırlık yaptığını belirten Eşref Kolçak, sağlık durumu sorunları nedeniyle İstanbul ’daki cenaze törenine katılamayacağını belirtti.

Kaynak: Sabahtan