Hasan Kaçan, dizi oyuncularına büyük ders verdi

Hasan Kaçan, dizi oyuncularına büyük ders verdi

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Hasan Kaçan ’a Heredot Cevdet yapışmamış!

‘Heredot Cevdet Saati ’ isimli programla adından laf ettiren Hasan Kaçan: Bizim hedefimiz yok, aracımız oyunculuk. O yüzden ‘Heredot Cevdet ’, ömür boyu sürse de beni hiç rahatsız etmez. Ben bundan memnuniyet duyarım”

Bundan 13 sene önce atv ’de yayınlanan ve halen ekranların fenomen dizileri arasında yer alan ‘Ekmek Teknesi ’ndeki ‘Heredot Cevdet ’ karakteri, bu defa diziden egemen olarak tekrar ekranlarda. Dizide; kahvede anlattığı sıradışı hikayelerle dikkat çeken Hasan Kaçan, yıllar sonra benzer karakteri TRT ’de canlandırıyor. ‘Heredot Cevdet Saati ’ adını verdiği programda; efsaneleri ve ilginç hikayeleri anlatan Kaçan şöyle konuştu:

“Son dönemde popüler olmuş bir söz var: ‘Bu şahsiyet üzerime yapıştı ’ diye… Kardeş, birincisi bu tutkal mı ki üzerimize yapışsın? İkincisi de dünyada herkes ‘Bir şahsiyet benim üzerime yapışsa da, ben o karakteri canlandırsam ’ der. Bir tek bizde böyle bir karmaşık var nedense. Yani ‘Rambo ’yu oynayan Sylvester Stallone ’un ya da ‘Terminatör ’ü canlandıran Arnold Schwarzenegger ’in “Ya bu karakter benim üzerime yapıştı” diye bir şikayeti olduğunu sanmıyorum. Sizin eğer izah etmek istediğiniz bir hedefiniz ve derdiniz varsa; ha o karakterle anlatmışsın, ha bu karakterle… Kayda Değer olan insanlara ulaşıp ulaşamadığındır. Bizim canlandırdığımız karakterler insanlara ulaşmak için bir mazeret, bir vesile…. Biz bunu gerçekleştirebiliyorsak ister ‘Superman ’ kılığında, ister Hazerfan Ahmet Çelebi kılığında, ister Heredot kılığında olabilirsiniz. Önemli olan kime, ne anlatıyorsunuz, nasıl bir derdiniz var. Bence durum bundan ibarettir. Bizim hedefimiz oyunculuk değil, bizim aracımız gerçekte oyunculuk. Oyunculuk bizim için insanlarla beraber edinmek için bir araç… O yüzden ‘Heredot Cevdet ’, ömür boyu sürse de beni rahatsız etmez. Ben bundan hoşnutluk duyarım, şikayet etmem. ” /İlker GEZİCİ/Sabah