Herkes minik Kartal için seferber oldu. Ünlüler çağrı yaptı ve sonunda güzel haber geldi…

Herkes minik Kartal için seferber oldu. Ünlüler çağrı yaptı ve sonunda güzel haber geldi…

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Türkiye Kartal bebek için seferber oldu. 10 aylık bebeğin Almanya ’daki tedavisi için zorunlu olan paranın toplanması için o kadar çok meşhur sosyal medya hesaplarından konuyu paylaşarak hassaslık yaratmaya çalıştı. Türkiye ’den binlerce insanın ve bazı futbol klüplerinin de destek verdiği kampanya sayesinde 24 saat içinde zorunlu olan para toplandı. Kartal ’ın annesi bu duruma inanamadığını ve kısa bir süre içinde bu paranın toplandığını söyleyerek herkese ağlayarak teşekkür etti.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere kadar Türkiye ’de tedavisi gerçekleştirilemeyen ve yurt haricen çare olması gereken Kartal bebek için başlatılan destek kampanyası sonuca ulaştı. Anne Ahu Kahraman, müjdeli haberi Instagram ’dan duyurdu. Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, yaptığı 20 bin TL ’lik yardımın dekontunu ünlülere misal olması için sosyal ağ hesabından paylaştı.

10 aylık Kartal bebek hayata tutunmaya çalışıyor. Şu lahza yoğun bakımda tedavi altında olan Kartal bebeğin yaşayabilmesi için acilen yürek nakli olması gerekiyor.