Hülya Avşar ’ın duştan çıkmış hali çok dikkat çeker mi?

Hülya Avşar ’ın duştan çıkmış hali çok dikkat çeker mi?

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

YÜKSEL AYTUĞ – SABAH

HÜLYA ’NIN DUŞTAN ÇIKMIŞ HALİNİ GÖRDÜM!

Nasıl başlık fakat? Magazin literatüründe ‘olta başlık ’ denilen türden. Sakın sizleri balık yerine filan koyduğumu sanmayın. Ama yazacağım şeyin tam da karşılığı bu, ne yapayım…

Hülya Avşar geçenlerde bir mekan çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazeteciler, defalarca şık ve sıcacık gördükleri Avşar ’ın salaş halini sorunca, yıllardır gazetecilerin karşı ‘özgüven anıtı ’ gibi dikilen ama uygulamada ara sıra ‘patavatsızlık ’ sınırlarını zorlamakla eleştirilen Avşar, her zamanki samimiyetiyle konuştu.

Kendi kullandığı aya kamerasıyla hayatını anlattığı ‘Selfie ’ filmine değinerek, “Irk beni bu filmde sabah yataktan kalktığım halimle veya duştan çıkmış halde görecekler.

Şimdiden alışsınlar diye böyle dolaşıyorum” dedi.

Bu sözler beni bütün 30 yıl öncesine götürdü. Güneş gazetesinin Ekran ilavesi için Hülya Avşar ile evinde mülâkat yapmaya gidecektim. O zamanlar tıfıl muhabirim. Spor servisinden magazine geçiş yapmışım. Birincil ciddi röportajlarımdan birini Hülya Avşar gibi son derece popüler biriyle yapacağım. Bende bir heyecan ki, sormayın.

Hatırlıyorum, gidip kendime yeni ceket-pantolon almış, iki saat kuaförde kalmıştım. İki dirhem bir çekirdek giyinip süslendikten sonradan Avşarlar ’ın kapısını çaldım.

Kapıyı bir yardımcı bayan açtı. Sonradan Hülya ’nın merhum annesi Emral Bayan beni salona aldı, “Hülya Bayan hazırlanıyor, birazdan gelecek” dedi. Bir akarsu içimi sürenin arkasından Hülya, salon kapısında gözüktü. Üstünde (hiç unutmuyorum) beyaz renkli, cep kısımlarında pembe gül desenleri bulunan bir bornoz, kafasına sarılmış beyaz bir havluyla geçip karşıma oturdu.

Alnından ve yanaklarından az önce duş aldığı suyun damlaları süzülüyordu.

Konuşmaya başladık. Samimiyetine ve özgüvenine hayran kalmıştım. En çok da duştan çıkmış o ‘duru ’ haline… Hep makyajlı görmeye alıştığım Hülya Avşar ’ın gerçekte de kraliçeliği hak edecek dek güzel olduğunu o gün anlamıştım.

Günlerden pazar. Az Daha tüm yazarların ‘sabun köpüğü ’ yazılar kaleme aldığı gün. Lakin benimki, kelimenin her anlamıyla ‘köpüğü üstünde ’ bir yazı oldu. Diyeceğim o oysa, Hülya Avşar ’ın duştan çıkmış halini gördüm. Deneme sonucu: 10 üzerinden yıldızlı 10! Yani ‘Selfie ’ filmini izleyecek olanları herhangi bir sürpriz beklemiyor…