İbrahim Erkal ’ın tedavisi kamu hastanesinde sürecek

İbrahim Erkal ’ın tedavisi kamu hastanesinde sürecek

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

İbrahim Erkal ’ın tedavisi ulus hastanesinde sürecek
Evinin otoparkında baygın halde bulunmasının arkasından beyin kanaması tanısıyla özel bir hastanede çare altına alınan İbrahim Erkal, ailesinin talebi üzerine Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’ne alındı. Meşhur sanatçının bilincinin kapalı, nabız ve tansiyonunun düzensiz olduğu saptama edildi.

İbrahim Erkal, ailesinin talebi üstüne ileri tetkik ve tedavilerinin yapılabilmesi nedeniyle bu Sabahtan saatlerinde bulunduğu özel hastaneden alınarak Ümraniye eğitim ve Araştırma Hastanesi ’ne getirildi. Nakil sonrasında yapılan ilk değerlendirmede, Erkal ’ın bilincinin kapalı, tansiyon ve nabız gibi hayati fonksiyonlarının baştan savma olduğunun tespit edildiği öğrenildi.

Sanatçının afiyet sonucu medikal tedavisinin yoğun bakım şartlarında sürdürülmesine karar verilirken, şu lahza için ilave bir cerrahi girişim planlamasının bulunmadığı ve Erkal ’ın yakınlarının da konuya ilişkin bilgilendirildiği öğrenildi.

İbrahim Erkal, 12 Nisan ’da evinin otoparkında baygın halde bulunmuş, önce bir kamu hastanesine, gerisinde da bir özel hastaneye götürülmüştü. Yapılan tetkiklerinde önemli bir beyin kanamasının olduğu tespit edilen ve ameliyatta alınan Erkal ’ın tedavisi, yoğun bakım şartlarında gerçekleştirilmişti.