İkimizin Yerine 6 Haziran Perşembe 272. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

İkimizin Yerine 6 Haziran Perşembe 272. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Ünlü oyuncu Melisa Sözen, 38 yaşında olan ve kanserle mücadele eden resim ve video sanatçısı Aykut Eli Açık ’in genç yaşta ölümünün şokunu yaşıyor.

Melisa Sözen, instagram hesabından Aykut Eli Bol için duygusal sözler paylaşarak üzüntüsünü dile getirdi.

İşte o paylaşım:

Bu dünyadan fazla hoş bir ruh geçti… Altın kalpli, değdiği her şeyi güzelleştiren, herkesi birleştiren.. Seni çok seviyorum Aykut. Işıklar içinde uyu

AYKUT CÖMERT KİMDİR?

Aykut Eli Açık, meşhur isimlerin magazin basınında efsane olan, unutulmaz sözlerle hazırladığı “Söz uçar, hasar kalır” adlı eseriyle ses getirmişti.

Aykut Eli Bol, Irtibat Fakültesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında kısa filmler çekmenin yanı sıra fotoğraf ve videolarıyla karma sergilerde yer aldı.

2011 ’de Avrupa, Avusturalya, Balkanlar ’da yaşayan Türk gençlerini konu alan iki uzun metrajlı belgesel ve 6. Milletlerarası Mardin Film Festivali kapsamında “Siyah Beyaz Çocuklar” isimli atölye ve belgelere dayanan çalışmalarını hayata geçirdi.

2012 yılında Belçim Bilgin ile kurguladığı “Sakız” videosu Archive Tasarım Galerisinde sergilendi. Mayıs 2014 ’te Karaköy Sumahan ’da Beren Saat, İlker Kaleli ve Esra Dermancıoğlu ’nun oyunculuklarıyla yardım verdiği “Bebek”, “Künye”, “Saç” isimli videolarını “ONE NIGHT ART, Bir Ara Bir Haber” isimli sergiyle sanatseverlerle buluşturdu.

2014 yılının Kasım ayında 2. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali ’nde Türk sinemasının 100. yılı etkinlikleri dahilinde gerçekleştirilen Farah Zeynep Abdullah ’ın oynadığı, Cahide Sonku ’nun hayatını konu alan “100-5=CAHİDE” isimli video performansı sinemaseverler göre büyük alaka topladı.

Aykut Eli Açık videolarındaki temel sorunsalı ceset, cinsiyet, kimlik çatışması, kültür, güzellik miti ve kusursuzluk. İşlerinin en can herif noktası ise nesnelerin kimlikler üzerindeki algısını metafor yöntemiyle dile getirmesi.