İşte Magazin dünyasının Nisan ayına damga vuran isimleri…

İşte Magazin dünyasının Nisan ayına damga vuran isimleri…

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Magazin dünyasında Nisan ayı hareketli geçti

Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından Magazin Gazetecileri Derneği için hazırlanan Nisan ayı magazin raporu açıklandı. Yapılan araştırmada geçtiğimiz ayın en popüler meşhur isimleri ve medyada geniş yer bulan magazin olayları belirlendi. İşte detaylar…

Magazin dünyası çarpıcı gelişmelerin yaşandığı bir ayı geride bıraktı. Nisan ayı her tarafında sanata ve magazine dair gündem yaratan olayların derlendiği raporda en fazla konuşulan ünlü isimler de belirli oldu. 63 yaşında geçirdiği yürek krizi sonucu hayatını kaybeden arabesk müziğinin meşhur ismi Dilber Ay Nisan ayının son gününde memleketi Düzce ’de sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Bir dönem “Kadere Mahkumlar” adlı televizyon programıyla geniş kitlelere ulaşan Dilber Ay ’ın ölüm haberi geçtiğimiz ayın en çok konuşulan konuları arasında yer aldı.

Acun Ilıcalı geçtiğimiz ay ayrıca işiyle hem de aşk hayatıyla gündemdeydi

Geçtiğimiz sene sonu Şeyma Subaşı ile olan evliliğini tek celsede sonlandıran Acun Ilıcalı ’nın adı sık sık aşk dedikodularına karışmış, meşhur medya patronu bu haberler aleyhinde sessizliğini korumuştu. Miami ’deki tatilinde 13 yıllık eski eşi Zeynep Yılmaz ’ın da bulunması, ikilinin baştan barışma ihtimalini akıllara getirse de Miami sokaklarında ismi Ayça Çağla Altunkaya olduğu öğrenilen kişi ile görüntülenen Ilıcalı ’nın yeni sevgilisinin Altunkaya olduğu magazin haberlerine yansımıştı. öte yandan yeni bir dizi hazırlığında olduğu öğrenilen Ilıcalı ’nın, başrolde Cansu Dere ’nin olacağını açıkladığı yeni projesi de merak uyandırdı.

Hem meslek hem de aşk hayatıyla gündemden düşmeyen Acun Ilıcalı, MTM ’nin raporuna kadar 6 bin 355 haberle Nisan ayında en çok konuşulan meşhur isimlerinin başında geldi.

Sıla Gençoğlu ile Ahmet Kaide davasında karar verildi

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan zor olayına ilişkin davanın ikinci duruşması 22 Nisan ’da gerçekleştirildi. Sıla Gençoğlu ’nu darp ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada

“Hakaret”, “Basit yaralama”, ve “Tehdit” suçlarından 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan ve bu cezası ertelenen oyuncu Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu kararın açıklanmasının arkasından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gençoğlu basın açıklamasında Türk adaletine teşekkür ederken, Kural ise kesinlikte şiddette bulunmadığına şive yaptı.

Sıla ’nın, 29 Ekim 2018 ’de o dönem sevgilisi olan oyuncu Ahmet Kural ’ın Zekeriyaköy ’deki evinde darp, korkutma ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikâyetçi olmasıyla gündeme bomba gibi düşen olayın Nisan ayındaki yansımalarına göre Sıla 5 bin 786 haberle Ahmet Kural ise, 4 bin 346 haberle konuşuldu.

Orhan Gencebay ve oğlu için Nisan ayı olaylı geçti

Ünlü ressam Orhan Gencebay ’ın oğlu Gökhan Gencebay, Beşiktaş ’ta bir taksi şoförü tarafından uğradığı bıçaklı saldırıda yaralanarak hastane kaldırıldı. Yol verme yüzünden taksiciyle tartışan Gencebay ’ın, kız arkadaşına küfür edilince araçtan inip taksicinin yanına gitmesiyle bıçaklanarak göğsünden yaraladığı öğrenildi. Oğlunun yaşadığı talihsiz olayla sarsılan Orhan Gencebay geride bıraktığımız ay yaşadığı göğüs ağrısı sonrasında hastaneye yatmış ve burada geçirdiği anjiyo operasyonu sonrasında sağlığına kavuşmuştu. Nisan ayında keza kendi sağlık hem de oğlunun yaşadığı can sıkıcı olayla gündeme gelen sanatkâr müzisyen hakkında medyada 5 bin 095 haberin yer aldığı belirlendi.