İzdivaçlar gitti, ekran iyice tuhaflaştı! Şimdi o programlar da tarihe karışacak!

İzdivaçlar gitti, ekran iyice tuhaflaştı! Şimdi o programlar da tarihe karışacak!

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Geçtiğimiz sezonda çok konuşulan evlilik programlarının RTÜK tarafından verilen kararla kaldırılmasından daha sonra programlar yeni format arayışlarına girmişti. Aynı anda pek fazla kanalda benzer programlar ortaya çıkınca, ekran başındakiler resmen köşeye sıkışmış gibi aynı olayların içinde kaldı.

Acilen bu durum ağır ağır değişiyor. Kanal D ve Fox bir adım attı. Sıra diğerlerinde. Mesut Yar, Posta ’daki köşesinde konuyu değerlendirerek üstelik manâlı veri verdi:

“Mesut Yar/POSTA

Dahası da yola çıktı geliyor

İki reality programının biteceğini ilk bu köşeden okumuştunuz. Bitti. Birincil haber Kanal D ’den geldi. Yasemin Bozkurt ’un sunduğu “Hayatın Penceresinden” son buldu.

Benzer saatte yeni bir kuşak işi için kollar sıvandı. Ne olur, ona bakacağız… FOX ’taki “Sen İste Yeter” de son buldu. Hande Ataizi biraz geç de olsa bu işe ısınmıştı. Reytinglerde listeye de giriyordu lakin ekran hesapları farklıdır, olmadı işte.

Bence süre verilebilirdi. Neyse… Bitmedi. Bu içerik için seyirci önemli bir sıkışmışlık hissine kapıldı. Kafayı nereye çevirse, cinnet, ceza, korku, taciz ve despotluk filan…

Dolayısıyla bu programlar üç format dışarıya ekranda parladığı gibi sönen bir dönem olarak tarihe karışacak. Üçü kalacak, diğerleri yolcu. Nokta!”