Kanal D ile Fox TV arasında format krizi çıktı

Kanal D ile Fox TV arasında format krizi çıktı

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Kanal D ile Fox TV arasında format krizi çıktı

Milliyet Sokak yazarlarından Ali Eyüboğlu ’nun bugünkü köşe yazısında Kanal D ile Fox TV ’nin aralarında bir formatın girdiği ortaya çıktı.

Evliliklerinde sorun yaşayanların başvurması ve yuvanın devamının sağlanması belli başlı fikrini taşıyan bir format için Kanal D, Karga Film ile anlaşmış ama projeyi beğenmeyip yayınlamaktan vazgeçti. daha sonra Fox TV aynı bir format için alıştırma yaparken iki kanal arasında format krizi patlak verdi.

Ali Eyüboğlu ’nun yazısından devam ediyoruz:

“Karga Film, Kanal D ’ye, evliliklerinde sorun yaşayanları davetli edip, yuvalarını kurtarmayı amaçlayan bir proje önerdi. Hande Ataizi ’nin sunacağı program için Kanal D yönetimi, “Masrafı bizden, bir demo çekin görelim” dedi. “Gel Barışalım”ın adını ve formatını kayıt ettiren kanal yönetimi, demoyu beğenmedi ve yayınlamaktan vazgeçti.

Bir süre sonradan FOX ’un, çiftleri barıştıracak ‘Yuvamız Yıkılmasın ’ için Karga ile anlaştığı, programı Seda Akgül ’ün sunacağı ortaya çıktı. Bunun üstüne Kanal D, “Format bizim” diye FOX ’a ihtar çekti.”

İki kanalın yöneticilerini de aradım. Kanal D yönetimi olayı doğruladı. FOX ’un Genel Müdürü Cenk Soner ise şunları söyledi: “Program uzunca bir süredir gündemimizdeydi. Biz ‘Yuvamız Yıkılmasın ’ için anlaşma yaptıktan sonra Kanal D ’den bir yazı geldi. Konsept benzer olabilir, fakat adı ve içeriği benzer değil. Program ekrana geldiğinde daha iyi anlaşılacak bu.”

İki kanal böylece davalık olur mu bilemem, fakat görünen o ki yeni yayınlama döneminde izdivaç programlarının yerini, sorunlu izdivaç yaşayanları barıştıran yapımlar alacak. Çünkü FOX ’un ‘Yuvamız Yıkılmasın ’la benzer dönemde Kanal D de Artı Film ’e ‘Gel Barışalım ’ı yaptıracak. Onları diğer kanalların izleyip izlemeyeceği de sonbaharda ortaya çıkacak.