Kardeş Çocukları dizisinin Umay’ı Nur Fettahoğlu’nun dünyası

Kardeş Çocukları dizisinin Umay’ı Nur Fettahoğlu’nun dünyası

Haziran 3, 2019 0 Yazar: admin

Aşk-ı Memnu dizisinde birlikte rol alan isimlerden Nur Fettahoğlu ile Nebahat Çehre’nin instagram mesajlaşması dikkat çekti.

Nur Fettahoğlu, kızıyla birlikte havuz pozunu instagram hesabından paylaştı ve “Bu da benim dünyam” ifadesini kullandı.

Hazal Kaya, Hatice Şendil, Ayşe Özyılmazel gibi ünlü isimler emojili mesajlarla bu paylaşıma destek olduk.

Nebahat Çehre ise, Aşk-ı Memnu dizisinde birlikte rol aldığı Fettahoğlu’na “Huzurla yaşa yuvanda canım benim. ufaklığın kapandığın yerini ısırırım” notuyla yanıt verdi.

İşte o paylaşım:

Nur Fettahoğlu Kimdir?

Nur Fettahoğlu 1980’de Almanya’da doğmuştur ve 28 yaşındadır. Nur Fettahoğlu’nun oyuncu olarak en büyük başarısı Aşk-ı Memnu dizide hayat verdiği Peyker rolü olmuştur bu rol Nur Fettahoğlu’nun hayatını değiştirmiş bir dönüm noktası olmuştur. Nur Fettahoğlu eğitimini Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünden almıştır.

Nur Fettahoğlu haber spikeri olarak sektöre girmiştir. Spikerliği döneminde yapımcılardan oyunculuk teklifi almıştır ve ilk olarak Benden Baba Olmaz ve Gönül Salıncağı dizilerinde görev almıştır. Nur Fettahoğlu Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Mahidevran Sultan karakterine hayat vererek dünyada tanınan ve sevilen bir isim haline gelmiştir. Son olarak Hayat Yolunda ve Filinta dizilerinde yer almıştır. Filinta dizisinde Süreyya ve Fi dizisinde Billur karakterlerine hayat vermiştir.