Keremcem’in hayranları Kimse Bilmez dizisi için gün sayıyor!

Keremcem’in hayranları Kimse Bilmez dizisi için gün sayıyor!

Haziran 3, 2019 0 Yazar: admin

Fox TV’de Pazartesi akşamları yayınlanan Yasaklanmış Elma dizisi, beklenenden çok daha pozitif ses getiriyor.

Geçtiğimiz hafta sezon finali yapan dizi, tekrar sürpriz gelişmelerle izleyenleri şaşırtmayı başardı.

Başlangıçta yaşanan olaylar ve entrikalarda bir mantık aramaya çalışan izleyici, daha sonra dizinin gidişatıyla ilgili bu nesil eleştirileri bıraktı.

Çoğu süre tebessüm etmek için izlediğini söyleyen izleyenler de oldu sosyal medyadan. Dizi, her bölümde yeniden şaşırtmaya devam etmesiyle takdir de topladı.

Sezon finalinde Zeynep ve Alihan karakterlerinin ayrılması da büyük sürpriz oldu. Diziye yeni katılan isimlerle birlikte başka hikayeler de yerini almaya başladı.

Muhtemelen yeni sezonda çok daha fazla yeni karakteri göreceğiz. Olaylar sürat kesmeyecek ve komplo üzerine danışıklı dövüş çeviren karakterler diziye diğer bir hava katacak.

Sosyal medyada sık sık ‘Yerli Dallas’ olarak anıldı dizi ama en doğru tespit ‘Yerli Yalan Rüzgarı’ oldu.

Yıllarca ekranlarda yayınlanan Amerikan dizisi Yalan Rüzgarı, Türkiye’yi de bir dönem etkisi altına almış ve hala hatırlanan bir dizi olma ünvanını koruyor.

Milliyet Cadde Yazarı Sina Koloğlu, köşesinde bu konuyla ilgili bir yazı kaleme aldı.

Entrikası hiç bitmeyen dizinin, ola ki de Yalan Rüzgarı gibi yıllarca sürecek olduğunu da söyleyen Sina Koloğlu, yeni sezonda Nesrin Cavadzade’nin oynadığı Şahika karakterinin de dizinin gidişatında etkin olacağını ve büyük ihtimalle sürpriz yeni karakterlerin de ortaya çıkacağını yazdı.Sina Koloğlu’nun yazısı şöyleydi:

YERLİ ‘YALAN RÜZGARI’

“Yerli ‘Yalan Rüzgarı’mız final yaptı.” Bu, benim yok, Ekşi Sözlük’te okuduğum yorumlardan biri… Hani denir ya ‘Cuk’ yerleşik ‘Yasaklanmış Elma’ için… “Yalan Rüzgarı kalitesini yakalayan birincil Türk dizisi. 35 sene gecikmeyle de olsa başardık. Halit’in bir Victor Newman’dan, Ender’in bir Jill Abbott’tan, Yıldız’ın bir Nina Webster’dan, Alihan’ın Danny Romalotti’den ve Zeynep’in Cricket Blair’den eksiği yok, fazlası var. Bu dizide de 20 yıl devam edebilecek güçlü karakterler, dinamizm ve komplo potansiyeli hayli mevcut.

”Senaristlerine ‘tebrikler’ geliyor.Melis Civelek ile Zeynep Soyata… Melis’le tanışıklığımız fazla eskilere gider. Yani nasıl ve ne aşamalarla bu noktaya geldiğini biliyorum. Önce işin mutfağında yetişti, peşinde üreten tarafa geçti. ‘Telenovela’ tarzının en başarılı senaristlerin biri oldu.

‘Asla Vazgeçmem’ (Sırma Yanık’la), ‘Güllerin Savaşı’ (Yeniden Yanık’la) gibi ‘harbi telenovela tarihimizin’ manâlı dizilerinde imzası var. Ve ‘Yasaklanmış Elma’… Kendi kendinin ‘eleştiri’ halini yansıtan, diğerlerinden daha ‘olgun’ bir yapım diyebilirim. Nesrin Cavadzade, önümüzdeki sezonun yeni belirleyeni olacak. Sanıyorum ‘sürpriz’ karakterlerle de tanışacağız.