Kim Milyoner Olmak İster ’de sokak köpeklerine bakan Gökçer Korkmaz ’ın hikayesi

Kim Milyoner Olmak İster ’de sokak köpeklerine bakan Gökçer Korkmaz ’ın hikayesi

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Sokak Köpeklerine Bakan Gencin Hikayesi, Milyonere Damga Vurdu

‘Kim Milyoner Elde Etmek İster ’in dünkü yayınında okulu bırakıp sokak köpeklerine bakan Gökçer Korkmaz adlı gencin hikayesi herkesi gözyaşlarına boğdu.

ATV ekranlarında Murat Yıldırım ’ın sunduğu ‘Kim Milyoner Olmak İster ’ yarışmasına katılan Gökçer Korkmaz isimli yarışan, cadde köpeklerine baktığını anlatırken, ‘Yalnız Erkek Çocuk ’ adını verdiği köpeğin son anlarını gözleri doymuş doymuş anlattı. Onunla birlikte Murat Şimşek ve stüdyodakilerin de gözyaşlarına tutamadı.

ÜNİVERSİTEYİ BIRAKIP KENDİNİ CADDE KÖPEKLERİNE ADADI

Üniversite eğitimini yarıda bırakıp Kırklareli ’nin Babaeski ilçesine dışarı giden ve hayatını oradaki çöplükte yaşayan 50 ’den fazla köpeğe adayan Gökçer Korkmaz isimli yarışan, sonra Kırıkkale Belediyesi ’nde meslek buldu. Belediyenin verdiği takviye doğru orada yaşanan can sıkıcı durumun azaldığını dile getiren Gökçer, kurtaramadığı ‘Yalnız Erkek Çocuk ’ isimli köpeğin hikayesini de anlattı.

“ONU HİÇ UNUTAMIYORUM”

ZAMAN ZAMAN konuşmakta engebeli çeken Korkmaz, “Çöplükte beni çok etkiyen bir şey oldu. ‘Yalnız Erkek Çocuk ’ ismini taktığım bir köpek uyuz hastasıydı. Millet hor gördüğü için uyuz köpekler, insandan da hayvandan da kaçar. Her gün onu yakalamaya çalışıyordum. Bir ay sonra yanıma dürüst gelmeye başladı. Tedaviye götüreceğim için sevindim. Geldi, 5 dakika mamasını yedi. Fazla acı çekmeden, salınır gibi, bir balonun sönmesi gibi yanımda öldü. Bunu hayatım her tarafında unutmayacağım. Orada ne hissedeceğimi bilemedim. Onu hiç unutamıyorum. İnsanın hor görmesiyle yaşanmış bir hayat. Son anda benim gözlerime baktı, son yapabildiğim o oldu” ifadelerini kullandı.