Kiralık Aşk ’ın kötü adamı büyük iş başardı

Kiralık Aşk ’ın kötü adamı büyük iş başardı

Haziran 7, 2019 0 Yazar: admin

Kiralık Aşk dizisinin yakışıklı oyuncusu Köklü Değişiklik Yalçın, ilk bireysel sergisini Amsterdam ’da KRYONAMSTERDAM galerisinde açtı.

Kiralık Aşk dizisindeki performansı ile son dönemde adından sıkça söz ettirmeye başlayan fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Devir Yalçın, sanatkâr oyuncu ve tiyatro sanatçısı merhum Ayşegül Köklü Değişiklik ’in ve Avni Yalçın ’ın oğlu. Kiralık Aşk ’a Deniz karakteriyle 15. bölümde dahil olan Köklü Değişiklik Yalçın ’ın birincil bireysel sergisi “MONGOLIA” 21 Ekim – 3 Kasım 2015 tarihleri aralarında Amsterdam ’da KRYONAMSTERDAM galerisinde resim severlerle buluştu.

Sergide Moğolistan ’daki yalnızlık Yalçın ’ın kamerasından kendine has yorumu ile sergileniyor. Siyah beyaz fotoğraflarla Moğolistan ’daki yalnızlık ve hüznü ön plana çıkaran Yalçın, mekân olarak Gobi Çölü ve yeni şehir halkı yaşamına geçen Moğolistan sokaklarını kullanıyor. Kimi süre ayrı objelerle, kimi vakit puslu hava kareleri ile yalnızlığı fotoğraflarına yansıtıyor.

Sergi Yalçın ’ın 2014 yılında Moğolistan ’da motosiklet üzerinde yaptığı kuzeyden güneye toplam 3714 kilometre yolculuk sırasında çektiği siyah beyaz fotoğraflardan oluşuyor. Sergide demin gelişmekte olan eski komünist, yeni kapitalist, insanın, ağacın ve suyun az bulunduğu uçsuz bucaksız bozkırlar ülkesi olan Moğolistan ’ı ayrı bir perspektif ile bizlere sunuyor.